USD/JPY, ABD perakende satışlar verilerinin ardından 112.00 psikolojik seviyesi yakınlarına döndü

  • ABD aylık perakende satışlar Ağustos verileri, tüm parametlerde hayal kırıklığına uğrattı.
  • USD, önceki ayın okumalarındaki yukarı yönlü revizyonlarından faydalanıyor görünüyor..
  • Risk-iştahlı hissiyat JPY üzerinde ağırlık yaratırken, yukarı yönlü hareketleri destekliyor.

USD/JPY paritesi, 111.75 seviyesinde bir gün içi dip seviyesine önceki gerilemesini tersine çevirerek, ABD-makro verilerinin ardından günlük işlem aralığının üst bandına doğru ilerledi.

ABD Doları, Avrupa seansının çoğunluğunda negatif bölgede kalmasının ardından pozitif hareket kazandı ve bugünkü ABD aylık perakende satışlar verilerinin hayal kırıklığı yaratmasından büyük ölçüde etkilenmemiş görünüyor.

Manşet rakam Ağustos ayında ayılık bazda %0.1’lik mütevazı bir yükseliş kaydederken, otomobil satışlarının hariç tutulduğu çekirdek perakende satışlar ve kontrol grubu satışları, sırasıyla %0.3 ve %0.1’lük bir büyüme kaydetti.

Ancak beklentilerden zayıf gelen okumalar, önceki ayın okumalarının yukarı yönlü keskin bir revizyonu ile büyük ölçüde telafi edildi ve USD’ye minör bir itici güç sağladı.

Bununla birlikte süregelen risk-iştahlı hissiyat, Japon Yeni’nin güvenli liman duruşuna zarar vermeyi sürdürdü ve paritenin 112.00 (psikolojik seviyesine doğru yukarı yönlü hareketinin taze ayağını destekleyici kalmayı sürdürdü.

USD/JPY paritesi, an itibariyle %0.09 kazanç ile 112.02 seviyesinde işlem görüyor.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 111.75-70 bölgesi, 111.00-ortaları ve 111.35 (50-günlük SMA) seviyelerinde bulunurken, 112.15, 112.80 ve 113.00 (psikolojik seviye) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDJPY