USD/JPY, ABD borsalarının güne negatif bölgede başlamasıyla 109.80 yakınlarında yatay kalmayı sürdürdü


  • Ticaret korkuları Cuma gününde borsaları düşürdü.
  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri, üst üste dördüncü gününde geriliyor.
  • ABD Dolar Endeksi, 96-ortaları yakınlarında günlük işlem aralığında kalıyor.

USD/JPY paritesi, Cuma gününde üst üste dördüncü gününde oldukça dar bir işlem aralığında dalgalanırken, iki yöne de karalı bir hareket yapmakta zorlandı. Parite, an itibariyle gün için neredeyse değişmeden 109.80 seviyesinde işlem görüyor.

JPY, haftanın başlangıcından beri talep buldu ve bu hafta neredeyse tüm majör rakipleri karşısında kazançlar kaydeden dolar karşısında dirençli kaldı. ABD’deki majör borda endekslerinin erken işlemlerde ABD-Çin ticaret korkuları üzerine gerilemesiyle JPY duruşunu korudu ve paritenin hareket kazanmasına izin vermedi. Ek olarak negatif piyasa hissiyatı Tahvil faizlerini etkilemeye devam etti ve riskli varlıklar için zayıf talebi teyid etti.

Diğer yandan ABD Dolar Endeksi, Cuma gününde iki-haftalık zirvelerinden geri çekilmesine rağmen 96.50 yakınlarında 2019’un en yüksek haftalık kapanışını kaydetme yolunda kalmaya devam ediyor. Günün devamında herhangi bir makroekonomik verinin beklenmemesiyle, parite önceki aralığı içnde kalmaya devam edebilir.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Günlük grafikte RSI indikatörü 50 seviyesi yakınlarında yatay yönlü hareket etmeye devam ediyor ve parite için yakın-vadeli nötr görünümü teyid ediyor. Destekler, 110 (psikolojik seviye), 110.50 (31 Aralık dip 2018) ve 111.45/50 (100-DMA/200-DMA) seviyelerinde bulunurken, 109.50 (20-DMA), 109.15 (28 Ocak dip) ve 108.50 (31 Ocak dip) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR