USD/JPY 2 haftalık dip seviyelerinden toparlandı, boğalar hareketini 113.00 seviyesi üzerinde sürdürmeyi hedefliyor

  • USD, gece işlemlerindeki toparlanmasını sürdürerek paritenin pozitif hareket kazanmasına yardımcı oldu.
  • Kaybolan güvenli liman talebi JPY üzerinde ağırlık yaratarak destekleyici kalmaya devam etti.

USD/JPY paritesi Çarşamba gününde talep kazandı ve önceki seansın iki-haftalık dip seviyelerine doğru keskin gerilemesinin bir kısmını toparlamayı başardı.

ABD Tahvil faizlerindeki keskin bir gerileme, getiri eğrisinin kısa ucunun tersine dönmesine neden olarak, ABD Doları üzerinde aşağı yönlü ağır baskı yarattı ve Salı gününde aşağı yönlü yatırımcılar için önemli tetikleyicisi oldu.

Bununla birlikte ABD borsa piyasalarındaki keskin satışlar, Japon Yeni’nin güvenli liman talebi bulmasına yardımcı olurken, paritenin 20 Kasım’dan beri en düşük seviyesine doğru 100 pipin üzerindeki gün içi keskin gerilemesine katkıda bulundu.

Ancak ekonominin güçlü olduğunu ve önümüzdeki yılda kademeli faiz arttırımlarını desteklediğini söyleyen New York Fed Başkanı Williams’ın sıkılaşmacı yorumlarıyla desteklendi ve aşağı yönlü baskının azalmasına yardımcı oldu.

ABD doları gece işlemlerindeki toparlanmasını sürdürürken, paritenin Çarşamba gününde yeniden pozitif hareket kazanmasına yardımcı olan önemli faktörlerden biri oldu. Boğalar şimdi momentumunu 113.00 psikolojik seviyesi üzerinde sürdürmeye çalışıyor.

Ancak süregelen risk-iştahsız hissiyat ile birlikte, ABD Tahvil piyasaları çevresindeki zayıf br görünüm, majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde kaçış rallilerinin sınırlı tutulmasına katkıda bulunabilir.

USD/JPY paritesi, an itibariyle gün için %0.25 kazanç ile 113.06 seviyesinde işlem görüyor.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 112.24 (100-günlük MA) ve 113.00 (psikolojik seviye)   seviyelerinde bulunurken 104.63 (100-günlük MA) parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Majörler
  • USDJPY