USD/JPY, 113.00 psikolojik seviyesi altındaki 1-haftalık taze dip seviyelerine geriledi

  • ABD Tahvil faizlerindeki keskin bir gerileme, Salı gününde agresif satışlar teşvik etti.
  • USD satış baskısının devam etmesi, süregelen aşağı yönlü momentuma eklendi. Küresel risk iştahsızlığı JPY’i desteklerken, pariteye fayda sağlayamadı.

USD/JPY paritesi, Avrupa seansının erken saatlerinde ağır şekilde aşağı yönlü kalmayı sürdürdü ve şimdi 113.00 psikolojik seviyesini aşağı yönlü kırmanın eşiğine geldi.

Dünkü iki yönlü hareketinin ardından negatif faktörlerin bir kombinasyonu agresif satışlar getirirken, pariteyi bir-haftalık dip seviyelerine sürükledi.

Yatırımcıların Fed’in faiz arttırım döngüsünde olası bir duraksama beklentileriyle ABD Tahvil faizlerindeki keskin bir gerileme, aşağı yönlü yatırımcıları tetikleyen önemli faktörlerden biri oldu.

ABD 10-yıllık gösterge faizi, Eylül ortalarından beri en düşük seviyesine geriledi ve hali hazırda zayıf olan ABD Doları üzerinde aşağı yönlü ek baskı yarattı ve paritenin gün içi sert gerilemesine katkıda bulundu.

Majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde, geniş tabanlı risk hissiyatı ve USD dinamikleri, paritenin Salı günündeki hareketlerini yönlendirebilir.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 112.57 ve 112.30 (20 Kasım dip) seviyelerinde bulunurken, 113.37 ve 113.84 (27 Kasım zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDJPY