USD/JPY, 112.00 seviyesinin hemen altında mütevazı kayıplarla işlem görüyor

  • Yumuşak bir USD fiyat hareketi, paritenin son pozitif momentumunu asiste etmekte başarısız oldu.
  • ABD-Çin ticaret iyimserliği JPY’nin güvenli liman görünümü üzerinde ağırlık yaratırken, paritenin aşağı yönlü hareketlerinin sınırlandırılmasına yardımcı oldu.

USD/JPY paritesi, Salı gününde Asya seansında hafif negatif bir görünümle işlem gördü ancak önceki seansın dar işlem aralığı içerisinde kalmayı sürdürdü.

Parite momentumunu 112.00 seviyesi üzerinde sürdürmekte zorlanmaya devam ederken, bazı faktörlerin bir kombinasyonu, Salı gününde üst üste ikinci seansında konsolidatif bir fiyat hareketine katkıda bulundu.

Paritenin, güçlü gelen NY Empire State İmalat endeksi ile desteklenen gece işlemlerindeki yükselişi herhangi güçlü bir devam ivmesinden yoksun kaldı ve ABD Başkanı Donald Trump’ın Fed’in politika sıkılaşmasına dair son eleştirileri üzerine süregelen ABD Doları satış görünümü ile sınırlı kalmayı sürdürdü.

Negatif faktör, Japon Yeni’nin güvenli liman görünümü üzerinde ağırlık yaratan olası bir ABD-Çin ticaret anlaşması üzerine artan iyimserlikle telafi oldu ve paritenin herhangi anlamlı gerilemelerinin sınırlanmasına yardımcı olmaya devam eden önemli faktörlerden biri oldu.

Majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde, geniş tabanlı risk hissiyatı ve USD dinamikleri, paritenin Salı günündeki hareketlerini yönlendirebilir.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 111.89
Bugünkü Günlük Değişim -0.15
Bugünkü Günlük Değişim % -0.13
Bugünkü Günlük Açılış 112.04
 
Trendler
Günlük SMA20 111.11
Günlük SMA50 111.01
Günlük SMA100 110.86
Günlük SMA200 111.51
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 112.1
Önceki Günlük Dip 111.88
Önceki Haftalık Zirve 112.1
Önceki Haftalık Dip 110.84
Önceki Aylık Zirve 112.14
Önceki Aylık Dip 109.71
Günlük %38.2 Fibonacci 112.02
Günlük %61.8 Fibonacci 111.97
Günlük Pivot Noktası S1 111.92
Günlük Pivot Noktası S2 111.79
Günlük Pivot Noktası S3 111.7
Günlük Pivot Noktası R1 112.13
Günlük Pivot Noktası R2 112.22
Günlük Pivot Noktası R3 112.34

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Majörler
  • USDJPY