USD/JPY 112.00 seviyesindeki birkaç-haftalık zirvelerinin altında bir aralıkta konsolide oluyor

  • Süregelen USD satış görünümü, paritenin son yükselişini asiste etmekte başarısız oldu.
  • Risk-iştahlı hissiyat ve ABD-Çin ticaret iyimserliği JPY üzerinde ağırlık yaratırken aşağı yönlü hareketlerin devamını sınırlandırılmasına yardımcı oldu.

EUR/USD paritesi yeni işlem haftasının başlangıcında dar bir işlem aralığında seyrederken, birkaç-haftalık zirvelerine doğru önceki güçlü kazançlarını konsolide ediyor görünüyor.

Parite, momentumunu 112.00 seviyesi üzerinde sürdürmekte zorlanmaya devam ederken, ayrıştırıcı faktörlerin bir kombinasyonu da anlamlı bir ivme sağlayamadı ve Pazartesi gününde Asya seansı sırasında yatay yönlü bir işlem hareketine neden oldu.

Fed’İn 2019’da faiz arttırmayacağına dair beklentilerin sağlamlaşması üzerine gelen ısrarlı ABD Doları satış görünümü, paritenin yukarı yönlü hareketinin güçlü bir şekilde devamını sınırlandıran önemli faktörlerden biri olurken, süregelen risk iştahlı hissiyat da daha derin kayıpları şimdilik sınırlandırıyor.

Cuma günkü güçlü gelen Çin ticaret dengesi verileri karşısında olası bir ABD Doları ticaret anlaşması üzerine yenilenen iyimserlik, yatırımcıların riskli varlıklar için iştahını destekledi ve Japon Yeni’nin güvenli liman talebi üzerinde ağırlık yaratarak pariteye destek sağladı.

Bunun yanında yatırımcılar, tatil ile kısalmış haftada, çoğu finansal piyasaların Cuma gününde Paskalya tatilinin başlangıcı nedeniyle kapalı olacak olmasıyla ve nispeten hafif ABD ekonomik takvimi üzerine agresif pozisyonlar almaktan sakınıyor görünüyor.

Dolayısıyla yatırımcıların yakın vadede yükseliş hareketinin devamı için pozisyonlanmaya başlamadan önce Mart ayında 112.15 bölgesi civarında belirlediği 2019 zirveleri üzerine doğru alımların güçlü bir şekilde devam etmesi için beklemek ihtiyatlı olacaktır.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

GÖRÜNÜM
Bugünkü Günlük Açılış 111.91
Bugünkü Günlük Değişim -0.09
Bugünkü Günlük Değişim % -0.08
Bugünkü Günlük Açılış 112
 
TrendLER
Günlük SMA20 111.08
Günlük SMA50 110.97
Günlük SMA100 110.88
Günlük SMA200 111.51
SEVİYELER
Önceki Günlük Zirve 112.1
Önceki Günlük Dip 111.58
Önceki Haftalık Zirve 112.1
Önceki Haftalık Dip 110.84
Önceki Aylık Zirve 112.14
Önceki Aylık Dip 109.71
Günlük Fibonacci 38.2% 111.9
Günlük Fibonacci 61.8% 111.78
Günlük Pivot Noktası S1 111.69
Günlük Pivot Noktası S2 111.38
Günlük Pivot Noktası S3 111.18
Günlük Pivot Noktası R1 112.21
Günlük Pivot Noktası R2 112.41
Günlük Pivot Noktası R3 112.72

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Majörler
  • USDJPY