USD/JPY, 111.00-ortaları üzerindeki haftalık taze zirvelerine tırmandı

  • JPY, Japon hükümetinin ekonomik değerlendirmesini aşağı yönlü revize edebileceği haberleriyle baskı altında kaldı.
  • Yukarı yönlü yatırımcılar, ABD Tahvil faizlerindeki iyi sayılabilecek bir yükseliş ve yeniden canlanan USD talebinden ipuçları alıyor.
  • Yatırımcılar BoJ’un Cuma günkü para pollitikası güncellemesini bekliyorlar.

USD/JPY paritesi Perşembe gününde Asya seansında taze talep kazandı ve son saatte 111.00-ortalarının hemen üzerindeki haftalık zirvelerine tırmandı.

Dünkü 111.00 civarına mütevazı geri çekilmesinin ardından destekleyici faktörlerin bir kombinasyonu, paritenin momentumunu çok önemli 200-günlük SMA seviyesi üzerinde sürdürme girişimini asiste etti.

Japon hükümetinin Mart ayı için aylık ekonomik değerlendirmesini, azalan ihracatlar ve Çin talebinin yavaşlaması üzerine hafif düşürmeyi değerlendirdiğine dair haberler Japon Yeni üzerinde ağırlık yarattı.

Yukarı yönlü hatırımcılar, ABD Tahvil faizlerindeki iyi sayılabilecek bir toparlanmadan ipuçları alırlarken, İngiliz Sterlinindeki keskin bir geri izleme ile birlikte ABD Doları talebinin canlanmasına yardımcı oldu ve yukarı yönlü harekete destekleyici kalmayı sürdürdü.

Bu arada risk hissiyatı şimdiye kadar nispeten soğuk kalsa da, Japon Yeni’nin güvenli liman talebine anlamlı bir itici güç sağlamadı ve paritenin iyi sayılabilecek gün içi pozitif momentumuna zarar vermedi.

Japonya Merkez Bankası’nın (BoJ) Cuma günkü para politikası güncellemesi öncesinde, veri cephesinde ABD’den Yeni Konut Satışları, İlk İşsizlik Başvuruları ve İhracat/İthalat fiyatları verileri takip edilecek.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 111.46 ve 111.00 (psikolojik seviye) seviyelerinde bulunurken, 111.86 ve 112.14 seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Majörler
  • USDJPY