USD/JPY, 110.00-ortalarının hemen üzerindeki birkaç-haftalık zirveleri yakınlarında kazançlarına tutundu


  • Parite, son USD rallisinin devam etmesiyle üst üste ikinci seansında hareket kazandı.
  • ABD-Çin ticaret iyimserliği ve risk iştahlı hissiyat, JPY’nin güvenli liman görünümü üzerinde ağırlık yaratarak destekleyici kalmaya devam ediyor.

USD/JPY paritesi gece işlemlerindeki iyi sayılabilecek yükselişini sürdürerek, Salı gününde 110.00-ortaları üzerindeki altı-haftalık zirveleri üzerine tırmandı.

ABD Doları, ABD hükümetinin bir diğer kısmi kapanması şansının artmasına rağmen 2019 zirvesi yakınlarında kalmayı sürdürdü ve pariteyi üst üste ikinci seansında yükselten önemli faktörlerden biri oldu.

Bununla birlikte ABD-Çin ticaret ihtilaflarına dair olası bir çözüm üzerine yenilenen iyimserlik ve süregelen risk iştahlı hissiyat, Japon Yeni’nin güvenli liman talebi bulmakta zorlanmasına neden olarak destekleyici kalmayı sürdürdü.

Yatırımcıların risk iştahı, Beyaz Saray Kıdemli Danışmanı Kellyanne Conway’in Pazartesi gününde ABD Başkanı Donald Trump’ın yakın gelecekte Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile hala görüşebileceğini söylediği yorumları ve bunun ABD ve Çin’in bir anlaşmaya yaklaşıyor görünmesinin ardından yükseldi.

Dolayısıyla bu haftaki üst-düzey ABD-Çin görüşmeleri, önemli ABD makro verileri ile birlikte piyasa risk hissiyatını yönlendirmede önemli bir rol oynayacak ve paritenin bir sonraki hareket ayağının yönünü belirleyecektir.

Bu arada Fed Başkanı Jerome Powell dahil olmak üzere bazı FOMC yetkililerinin bugünkü konuşmaları da kısa vadeli işlem fırsatları sunabilir.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

FXStreet Analist ve Editörü Omkar Godbole, “110.57 seviyesindeki aşağı yönlü bir 10-haftalık MA’nın kararlı bir şekilde yukarı yönlü kırılması, saatlik grafikte RSI’ın ayıların lehine ayrışmaya başlamasıyla ulaşılmaz kalmaya devam edebilir. 4-saatlik grafikte RSI da 70 seviyesi üzerinde aşırı alım koşulları bildiriyor.“

“Basitçe ifade etmek gerekirse 10-haftalık MA direnci bozulmadan kalabilir ve parite psikolojik 110.00 seviyesini bir kere daha test edebilir. Ancak parite, tahvil farkları USD-pozitif bir şekilde yükselirse, NY kapanışına kadar 111.00 seviyesi üzerine bir hareket yapabilir.“ diyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR