USD/JPY, 109.00 seviyesi menzilinde seans dip seviyelerine geriledi


  • Taze bir küresel riskten kaçınma dalgası JPY’nin güvenli liman görünümünü destekledi.
  • Hayal kırıklığı yaratan ABD aylık perakende satışlar verileri aşağı yönlü hareketin son ayağına eklendi.
  • ABD Tahvil faizlerindeki süregelen gerileme aşağı yönlü baskıyı azaltamadı.

USD/JPY paritesi çevresindeki satış baskısı son saatte tempo kazandı ve Pazartesi gününde 109.00 seviyesi yakınlarında belirlediği 3-3.5 aylık dip seviyelerine sürükledi.

Yenilenen piyasa tedirginliği ABD Tahvil faizlerindeki keskin bir gerileme ile de görüldü ve Japon Yeni Çarşamba gününde güvenli liman akışları cezbetti ve majör çevresinde aşağı yönlü baskıyı arttırdı.

Parite, hayal kırıklığı yaratan ABD aylık perakende satışlar verilerinin Nisan ayında % +0.2 beklentileri karşısında %0.2 gerilediğini göstermesinin ardından kayıplarını sürdürerek önceki seansın mütevazı toparlanma kazançlarını sildi.

Bu arada Empire State İmalat Endeksi ve ABD Doları çevresindeki hafif pozitif bir görünüm boğaları etkilemeyi başaramadı ve taze bir küresel risk iştahsız işlemler dalgası paritenin Çarşamba günündeki gerilemesinin özel yönlendiricisi oldu.

Paritenin 109.00 seviyesi yakınlarındaki düşük seviyelerde destek bulmaya devam mı edeceği yoksa süregelen gerilemenin 24 Nisan’da belirlediği yıllık zirvelerinden son geri izleme gerilemesinin devamını mı gösterdiğini zaman gösterecek.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 109.29
Bugünkü Günlük Değişim -0.33
Bugünkü Günlük Değişim % -0.30
Bugünkü Günlük Açılış 109.62
 
Trendler
Günlük SMA20 111.1
Günlük SMA50 111.18
Günlük SMA100 110.53
Günlük SMA200 111.45
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 109.77
Önceki Günlük Dip 109.14
Önceki Haftalık Zirve 110.96
Önceki Haftalık Dip 109.46
Önceki Aylık Zirve 112.4
Önceki Aylık Dip 110.8
Günlük %38.2 Fibonacci 109.53
Günlük %61.8 Fibonacci 109.38
Günlük Pivot Noktası S1 109.25
Günlük Pivot Noktası S2 108.88
Günlük Pivot Noktası S3 108.62
Günlük Pivot Noktası R1 109.88
Günlük Pivot Noktası R2 110.14
Günlük Pivot Noktası R3 110.51

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR