USD/JPY, 109.00-ortaları üzerindeki birkaç-aylık dip seviyelerinden toparlanmasını sürdürdü


  • Trump’ın ticaretle ilgili pozitif yorumları kar satışları hareketi teşvik etti.
  • BoJ Başkanı Kuroda’nın yorumları JPY üzerinde ağırlık yarattı ve destekleyici kalmayı sürdürdü.

USD/JPY paritesi Salı gününde Asya seansı sırasında iyi sayılabilecek bir toparlanma sergiledi ve üç-aylık dip seviyelerine doğru gece işlemlerindeki gerilemesinin majör bir kısmını toparladı.

Parite, Çin’in 1 Haziran’dan itibaren 60 milyar dolarlık 5.000’in üzerinde ABD mallarına tarifeler uygulayacağını duyurmasının ardından Japon Yeni’ne doğru agresif güvenli liman akışları üzerine Pazartesi gününde 109.00 civarında 1 Şubat’tan beri en düşük seviyesine geriledi. 

Çin’in misilleme tarifeleri, ABD’nin Cuma gününde 200 milyar dolarlık Çin ithalatları üzerine tarifeleri arttırmasının ardından geldi ve piyasaların tam teşekküllü bir ABD-Çin ticaret savaşı üzerine endişelerini arttırarak Japon Yeni’nin güvenli liman talebi bulmasına yardımcı oldu.

Ancak mütevazı bir ABD Doları toparlanması, ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin ile ticaret müzakerelerinin başarılı olacağını söylediği pozitif yorumları ile birlikte aşağı yönlü baskının azalmasına yardımcı oldu ve Salı gününde bazı kar satışları hareketleri tetikledi.

Bu arada Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Kuroda gevşemenin bir süre için daha devam etmesi gerektiğini vurguladı ve Japon Yeni üzerinde ağırlık yaratarak, paritenin 109.00-ortaları üzerine doğru iyi sayılabilecek bir gün içi toparlanması için destekleyici kalmayı sürdürdü.

Majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde, geniş tabanlı risk hissiyatı ve USD dinamikleri, paritenin Salı günündeki hareketlerini yönlendirebilir.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 109.73
Bugünkü Günlük Değişim 0.43
Bugünkü Günlük Değişim % 0.39
Bugünkü Günlük Açılış 109.3
 
Trendler
Günlük SMA20 111.21
Günlük SMA50 111.23
Günlük SMA100 110.53
Günlük SMA200 111.46
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 109.84
Önceki Günlük Dip 109.02
Önceki Haftalık Zirve 110.96
Önceki Haftalık Dip 109.46
Önceki Aylık Zirve 112.4
Önceki Aylık Dip 110.8
Günlük %38.2 Fibonacci 109.33
Günlük %61.8 Fibonacci 109.53
Günlük Pivot Noktası S1 108.93
Günlük Pivot Noktası S2 108.56
Günlük Pivot Noktası S3 108.11
Günlük Pivot Noktası R1 109.76
Günlük Pivot Noktası R2 110.22
Günlük Pivot Noktası R3 110.59

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR