USD/JPY, 108.00 seviyesinin altındaki taze haftalık dip seviyelerine geriledi


  • USD, FOMC’nin az sıkılaşmacı toplantı tutanaklarını ile ağırlık altında aklamaya devam ediyor.
  • ABD-Çin ticaret görüşmeleri üzerine iyimserliğin kaybolması, JPY’nin güvenli liman talebi bulmasına yardımcı oluyor.

USD/JPY paritesi, 109.00 bölgesinden gece işlemlerindeki gerilemesini sürdürerek, an itibariyle 108.90-85 bölgesi civarındaki haftalık işlem aralığının alt bandına yerleşti.

ABD Doları, politika yapıcıların küresel büyüme ve yumuşak enflasyon endişeleriyle faiz arttırımlarına ara verme isteğini ortaya çıkaran FOMC’nin az sıkılaşmacı toplantı tutanakları ile ağırlık altında kalmaya devam ediyor.

FXStreet Analisti Omkar Godbole, “Az sıkılaşmacı dönüşün piyasa çalkantıları ve küresel büyüme endişeleri kaynaklı olduğu görülüyor. Merkez bankası elbette ki veri bağımlı ve gelen veriler ABD ekonomisinin pozitif bir resmini çizmesi durumunda yeniden sıkılaşmacıya dönebilir.“ diyor.

Bu arada ABD-Çin ticaret görüşmeleri üzerine son iyimserlik, iki taraftan da yapılan resmi açıklamaların tarifelerin bir sonraki turundan bahsetmemesi ve piyasa oyuncularını hayal kırıklığına uğratmasının ardından hızlıca kayboldu.

Risk iştahsız hissiyat, borsa piyasaları çevresindeki zayıf bir görünüm ve ABD Tahvil faizlerinin gerilemesi ile görülürken, Japon Yeni’nin güvenli liman görünümüne destek sağlayarak, paritenin zayıf görünümüne katkıda bulundu.

Majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde, ana odak, Başkan Jerome Powell’de dahil olmak üzere FOMC üyelerinin konuşmaları üzerinde olacak.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Görünüm:
    Bugünkü Son Fiyat: 107.88
    Bugünkü Günlük değişim: -13 pips
    Bugünkü Günlük değişim: % -0.120
    Bugünkü Günlük Açılış: 108.01

Trendler:
    Önceki Günlük SMA20: 110.52
    Önceki Günlük SMA50: 112.18
    Önceki Günlük SMA100: 112.23
    Önceki Günlük SMA200: 111.13

Seviyeler:
    Önceki Günlük Zirve: 109
    Önceki Günlük Dip: 107.97
    Önceki Haftalık Zirve: 110.48
    Önceki Haftalık Dip: 104.75
    Önceki Aylık Zirve: 113.83
    Önceki Aylık Dip: 109.55
    Önceki Günlük Fibonacci %38.2: 108.37
    Önceki Günlük Fibonacci %61.8: 108.61
    Önceki Günlük Pivot Noktası S1: 107.65
    Önceki Günlük Pivot Noktası S2: 107.29
    Önceki Günlük Pivot Noktası S3: 106.62
    Önceki Günlük Pivot Noktası R1: 108.68
    Önceki Günlük Pivot Noktası R2: 109.36
    Önceki Günlük Pivot Noktası R3: 109.72

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Economic Calendar

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Chart Interactive

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR