USD/JPY, 108.00 seviyesi altında mütevazı kayıplarla işlem görüyor


  • BoJ’un değişikliğe gitmeme kararı, Perşembe gününde uzun pozisyon kapanmaları teşvik etti.
  • Ayılar, yeniden canlanan güvenli liman talebi ve taze USD zayıflığından ipuçları alıyorlar.

USD/JPY paritesi Cuma gününde üst üste ikinci seansında satış baskısı altında kalmayı sürdürdü ve önceki seansın BoJ-sonrası kayıplarını sürdürdü.

Japonya Merkez Bankası (BoJ), AMB ve Fed’i takiben faizleri düşürmekten sakındı ve Japon Yenine iyi sayılabilecek bir yükseliş sağlayan önemli faktörlerden biri olarak, Perşembe gününde uzun pozisyon kapanmaları teşvik edildi. Diğer yandan ABD Doları FOMC-sonrası pozitif hareketini sürdürmekte başarısız oldu ve paritenin birkaç-haftalık zirvelerinden gece işlemlerindeki mütevazı geri çekilmesine katkıda bulundu.

Güvenli liman talebinin yeniden canlanmasıyla baskı altında kaldı

ABD Tahvil faizleri, Fed’den gelen şahin bir faiz indirimine rağmen baskı altında kaldı ve ABD Doları üzerinde ağırlık yaratan önemli faktörlerden biri oldu. Bununla birlikte Orta Doğu’daki jeopolitik gerilimlerin artmasına dair korkularla süregelen ihtiyatlı hissiyat, Japon Yeni’nin görece güvenli liman görünümüne fayda sağladı ve parite üzerinde baskı yaratmayı sürdürdü.

Ticaret cephesinde ise bir Çin heyetinin önümüzdeki hafta ABD çiftliklerini ziyaret edeceği ve Ekim başlarındaki üst-düzey müzakereler için zemin hazırlayacağı bildirildi. Dolayısıyla majör piyasa hareketi yaratacak herhangi bir ekonomik veri eksikliğinde, geniş tabanlı risk hissiyatı ve USD dinamikleri, paritenin Cuma günündeki hareketlerini yönlendirebilir.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR