USD/JPY, 108.00-ortaları üzerindeki Pazartesi günkü 1-haftalık zirvelerine doğru hareket etti


  • Trump’ın Çin üzerine tarifeleri arttırma tehditleri, gece işlemlerindeki yükselişi sınırlandırdı.
  • Piyasa hissiyatı pozitif kalmaya devam etti ve paritenin hareket kazanmasına yardımcı oldu.
  • Yatırımcılar şimdi ABD Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verilerini bekliyorlar.

USD/JPY paritesi Salı gününde taze talep kazandı ve 108.00-ortaları üzerindeki gece işlemlerindeki zirveleri yakınlarına sıçradı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın tüm Meksika malları üzerine tarifeler uygulama planlarını askıya aldığını duyurması küresel risk hissiyatının gelişmesine yardımcı oldu ve Japon Yeni’nin güvenli liman görünümü üzerinde ağırlık yarattı.

Risk iştahlı hissiyat, ABD 10-yıllık Tahvil faizlerindeki sağlam bir toparlanma ile de görülürken, ABD Doları talebini destekledi ve paritenin birkaç-aylık dip seviyelerinden önceki yükselişini sürdürmesine yardımcı oldu.

Parite yukarı yönlü bir gap ile açıldı ve 108.72 seviyesinde bir-haftalık zirve seviyesine tırmandı ancak Trump’ın Çin’den ithalatlar üzerine tarifeleri arttırma tehdidine tepki olarak pozitif momentum kaybetmeye başladı.

Japon Yeni, negatif manşetlere rağmen yatırımcıların risk iştahındaki artışın devamıyla depresif kalmayı sürdürdü ve paritenin Salı gününde Asya seansı sırasında yeniden pozitif hareket kazanmasına yardımcı oldu.

Ancak paritenin yukarı yönlü hareketini mi sürdürebileceği, yoksa Fed’in yıl sonuna kadar faizleri indireceğine dair beklentilerle yüksek seviyelerde dirençle mi karşılaşacağını zaman gösterecek.

Veri cephesinde ABD’den Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) Mayıs ayı verileri, NFIB endeksi ve ABD ham petrol stokları üzerine haftalık API raporu takip edilecek.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/JPY

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 108.62
Bugünkü Günlük Değişim 0.17
Bugünkü Günlük Değişim % 0.16
Bugünkü Günlük Açılış 108.45
 
Trendler
Günlük SMA20 109.25
Günlük SMA50 110.5
Günlük SMA100 110.54
Günlük SMA200 111.29
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 108.72
Önceki Günlük Dip 108.31
Önceki Haftalık Zirve 108.62
Önceki Haftalık Dip 107.81
Önceki Aylık Zirve 111.71
Önceki Aylık Dip 108.23
Günlük %38.2 Fibonacci 108.47
Günlük %61.8 Fibonacci 108.56
Günlük Pivot Noktası S1 108.27
Günlük Pivot Noktası S2 108.08
Günlük Pivot Noktası S3 107.86
Günlük Pivot Noktası R1 108.67
Günlük Pivot Noktası R2 108.9
Günlük Pivot Noktası R3 109.08

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR