USD/JPY, 108.00-ortaları altında bir aralık içerisinde yön arayışında


  • Az sıkılaşmacı Fed beklentileri, USD boğalarını defansif tutuyor.
  • ABD-Çin ticaret iyimserliği/risk iştahlı hissiyat, kayıpları sınırlandırabilir.
  • Bugünkü ana odak, ABD tüketici enflasyon rakamları üzerinde olacak.

USD/JPY paritesi, önceki seansın mütevazı yükselişini sürdürmekte zorlanarak, 108.00-ortalarının hemen altında dar bir işlem aralığı içerisinde seyrediyor görünüyor.

Ayrıştırıcı faktörlerin bir kombinasyonu anlamlı bir ivme sağlamakta başarısız olurken, haftanın son işlem gününde Asya seansında yatay yönlü/baskılanmış bir işlem hareketine neden oldu.

ABD Doları, Fed Başkanı Jerome Powell’in Perşembe günkü yorumları ile iyice pekişen, ABD merkez bankasının 2019’da faiz arttırımı temposunu yavaşlatabileceği, ve hatta sonlandırabileceğine dair piyasa beklentilerinin yükselmesiyle baskı altında kalmaya devam ediyor.

Washington Ekonomi Kulübü'ndeki bir röportajda Powell, diğer Fed yetkililerinin görüşlerini yineledi ve enflasyonun düşük ve kontrol altında olduğunu ve Merkez Bankası'nın para politikası devam ederken sabırlı ve esnek olabileceğini belirtti.

Ancak aşağı yönlü hareketler, ABD Ticaret Sekreteri Steven Mnuchin’in, Çin Başbakan Yardımcısı Liu’nun üst düzey ticaret müzakereleri için bu ay Washington’u ziyaret edebileceğini söylediği iyimser yorumlarını takiben tetiklenen taze bir risk-iştahlı işlemler dalgası ve Japon Yeni’nin güvenli liman talebi bulmakta zorlanmasına neden olmasıyla yastıklı kalmayı sürdürüyor.

Veri cephesinde ABD’den Aralık ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) enflasyon rakamları takip edilecek.

USD/JPY paritesi, an itibariyle gün için %0.06 kayıpla 108.36 seviyesinde işlem görüyor.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 108.00 (psikolojik seviye) ve 107.60-50 bölgesi seviyelerinde bulunurken, 108.70 bölgesi ve 109.00 (psikolojik seviye) bölgeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Economic Calendar

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Chart Interactive

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR