USD/CHF, 1.0040 yakınlarındaki 10-günlük dip seviyelerinden toparlandı


  • Gelişen piyasa hissiyatı, paritenin Cuma gününde Kuzeye dönmesine yardımcı oldu.
  • ABD Dolar Endeksi, dünkü toparlanmasının ardından ufak kazançlar kaydediyor.
  • Sırada: ABD’den sanayi üretimi ve tüketici güveni verileri takip edilecek.

USD/CHF paritesi, Avrupa sabahının erken saatlerinde 1.0018 seviyesinde 10 günün en düşük seviyesine bir gerilemesinin ardından mütevazı bir toparlanma sergiledi ve en sün 1.0040 seviyesinde gün için neredeyse değişmeden işlem görüyor.

Cuma gününde gelişen piyasa hissiyatı, CHF gibi geleneksel güvenli limanlar üzerinde ağırlık yaratıyor görünüyor. İngiliz milletvekillerinin Brexit gecikmesini oylaması ve ABD ve Çin’in bir ticaret anlaşmasına yakınlaştıklarına dair haberler risk iştahını arttırdı.  Çin’in devlet haber ajansı Xinhua, Çin Başbakan Yardımcısı Liu’nun ABD ticaret temsilcisi Lighthizer ve Hazine Sekreteri Mnuchin ile telefonla konuştuğunu ve ticaret görüşmelerinde önemli bir ilerleme kaydedildiğini bildirdi. Almanya DAX endeksi gün için yaklaşık %1 kazançla seyrederken, Birleşik Krallık’tan FTSE %0.65 yükselişle risk iştahlı hissiyatı yansıtıyor.

Diğer yandan ABD Doları Cuma gününde görece sakin kalırken, ABD Dolar Endeksi, ABD’den yayınlanacak olan makro veriler öncesinde 96.70-60 bölgesinde ufak kazançlar kaydediyor ve paritenin yukarı yönlü hareketlerini sınırlı tutuyor.

Veri cephesinde ABD’den Sanayi Üretimi, NY Empire State endeksi, Kapasite Kullanımı, U-Mich Tüketici Güveni endeksi ve JOLTs İş Açıklıkları verileri takip edilecek.

USD/CHF paritesi için önemli teknik seviyeler:

Trendler:
    Önceki Günlük SMA20: 1.0032
    Önceki Günlük SMA50: 0.9976
    Önceki Günlük SMA100: 0.997
    Önceki Günlük SMA200: 0.992

Seviyeler:
    Önceki Günlük Zirve: 1.0052
    Önceki Günlük Dip: 1.0028
    Önceki Haftalık Zirve: 1.0125
    Önceki Haftalık Dip: 0.9977
    Önceki Aylık Zirve: 1.01
    Önceki Aylık Dip: 0.9921
    Önceki Günlük Fibonacci %38.2: 1.0037
    Önceki Günlük Fibonacci %61.8: 1.0043
    Önceki Günlük Pivot Noktası S1: 1.0027
    Önceki Günlük Pivot Noktası S2: 1.0015
    Önceki Günlük Pivot Noktası S3: 1.0003
    Önceki Günlük Pivot Noktası R1: 1.0051
    Önceki Günlük Pivot Noktası R2: 1.0063
    Önceki Günlük Pivot Noktası R3: 1.0075

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR