USD/CAD, WTI’ın 60$ altında gerilemesini sürdürmesiyle 1.32 psikolojik seviyesi üzerindeki taze 2-aylık zirvelerine yükseldi

  • Ham petrol satışları, Cuma gününde sürerken Kanada Doları üzerinde ağırlık yarattı.
  • ABD’de ÜFE, Ekim ayında beklentilerden fazla yükseldi.
  • ABD Dolar Endeksi, 96.50 seviyesi üzerinde kazançlarına tutundu.

USD/CAD paritesi, ABD Dolarının, günün ikinci yarısında yukarı yönlü momentumunu korumakta zorlanmasıyla Cuma gününde Eylül başlarından beri ilk defa 1.32 psikolojik seviyesi üzerine yükseldi. Parite, an itibariyle gün için %0.10 kayıpla 1.3049 seviyesinde işlem görüyor.

ABD’den gelen bugünkü veriler, Üretici Fiyat Endeksi’nin (ÜFE) Eylül ayının %2.6 büyümesini takiben, Ekim ayında yıllık bazda %2.9 yükseldiğini gösterdi ve piyasaların %2.5 beklentilerini aştı. ABD Dolar Endeksi, ÜFE rakamları üzerine günlük işlem aralığının üst bandında kaldı ve doların rakipleri karşısında güçlü kaldığını gösterdi. DXY, an itibariyle gün için %0.17 kazanç ile 96.80 seviyesinde işlem görüyor.

Güçlü USD talebine ek olarak, emtia bağıntılı Kanada Doları, ham petrol satışları üzerine de kayıplar kaydetti ve paritenin rallisini sürdürmesine izin verdi. West Texas Intermediate, küresel ekonomik görünüm üzerine endişeler ve yükselen arz ile, 8 aydan fazla bir sürede ilk defa 60$ psikolojik seviyesini aşağı yönlü kırdı ve en son, gün için %2 civarında kayıpla 59.50$ seviyesinde işlem görüyordu. Veri cephesinde, Baker Hughes ABD petrol sondaj sayısı raporu bekleniyor.

USD/CAD paritesi, an itibariyle gün için %0.10 kayıpla 1.3049 seviyesinde işlem görüyor.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.3200 (günlük/psikolojik seviye), 1.3225 (6 Eylül zirve) ve 1.3290 (19 Temmuz zirve) seviyelerinde bulunurken, 1.3110 (20-DMA), 1.3045 (100-DMA) ve 1.2990 (200-DMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDCAD