USD/CAD, pozitif Kanada işgücü verileri ve yükselen petrol fiyatları üzerine 1.3300 seviyesine geriledi

  • Kasım ayında 91.4 bin yeni iş, Kanada’nın işsizlik oranını 40-yıllık dip seviyesine geriletti.
  • Ham petrol fiyatlarındaki ani bir yükseliş, Kanada Dolarını destekledi.
  • Hayal kırıklığı yaratan ABD Tarım-Dışı istihdam raporu USD üzerinde ağırlık yarattı ve agresif satış görünümüne eklendi.

USD/CAD paritesi, pozitif gelen Kanada istihdam detaylarına refleksif bir tepki ile anlık olarak 100 pipin üzerinde gerileyerek 1.3300 psikolojik seviyesinin altına döndü.

Son işgücü raporuna göre istihdam edilen kişi sayısı, Kasım ayında 94.1 bin ile en azından 1989’dan beri en yüksek ve muhtemelen şimdiye kadarki en iyi seviyesinde arttı ve işsizlik oranı, %5.6 seviyesinde 40-yıllık bir dip seviyesine geriledi.

Bu arada ABD ABD Tarım-Dışı istihdam raporundan (NFP) gelen hayal kırıklığı, ABD Doları üzerinde aşağı yönlü baskı yarattı ve ham petrol fiyatlarındaki ani bir yükselişle birlikte, emtia bağıntılı Kanada Dolarına güçlü bir yükseliş sağladı ve parite çevresinde agresif uzun pozisyon kapanmaları teşvik etti.

Buna ek olarak, 1.3360-50 bölgesi yakınlarındaki dirence dönen güçlü destek seviyesi altında bazı kısa vadeli işlem stoplarının tetiklenmesi olasılıkları da, Kuzey Amerika seansının erken saatlerinde satış baskısını arttırdı.

USD/CAD paritesi, an itibariyle gün için %0.65 kayıpla 1.3297 seviyesinde işlem görüyor.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.3240-35 bölgesi ve 1.3200 (psikolojik seviye) seviyelerinde bulunurken, 1.3350-60 bölgesi ve 1.3400 (psikolojik seviye) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDCAD
  • Majörler