USD/CAD, gerileyen petrol fiyatları üzerine seans zirveleri yakınlarına sıçradı


  • USD, beklentilerle aynı çizgide gelen TÜFE rakamlarının ardından son satışlardan rahatlık kazanamadı.
  • Petrol fiyatlarındaki ani bir gerileme Kanada Doları üzerinde baskı yaratırken, bir kar-satışları hareketi tetikledi.

USD/CAD paritesi önceki bir gerilemesini tersine çevirerek bir-aylık dip seviyeleri yakınlarına geri döndü ve günlük işlem aralığının üst bandına sıçradı.

Parite, 100-günlük SMA öncesinde bir kere daha sağlam destek buldu ve şimdi 1.3185-80 bölgesi civarındaki Avrupa seansı ortalarındaki seans dip seviyelerinden 50-pipin üzerinde ralliledi.

Yukarı yönlü hareket, bugünkü beklentilerle aynı çizgide gelen ABD tüketici enflasyonu rakamlarından bir rahatlama kazanmakta başarısız olan ABD Doları çevresindeki ısrarlı satış baskısından nispeten etkilenmemiş görünüyor.

Bu arada, emtia bağıntılı Kanada Dolarının talep bulmakta zorlanmasına neden olan ham petrol fiyatlarındaki ani bir gerileme, parite çevresinde agresif kar-satışları hareketi teşvik eden tek faktör gibi görünüyor.

Ancak paritenin iyi sayılabilecek gün içi toparlanmasını mı sürdürebileceği, yoksa Fed’in 2019’da faiz arttırımlarına ara verebileceğine dair artan spekülasyonlar ile yukarı yönlü hareketin bis satış fırsatı olarak mı görüleceğini zaman gösterecek.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Görünüm:
    Bugünkü Son Fiyat: 1.3236
    Bugünkü Günlük değişim: -1.0 pips
    Bugünkü Günlük değişim: % -0.00755
    Bugünkü Günlük Açılış: 1.3237

Trendler:
    Önceki Günlük SMA20: 1.3509
    Önceki Günlük SMA50: 1.3353
    Önceki Günlük SMA100: 1.3185
    Önceki Günlük SMA200: 1.3084

Seviyeler:
    Önceki Günlük Zirve: 1.326
    Önceki Günlük Dip: 1.3202
    Önceki Haftalık Zirve: 1.3666
    Önceki Haftalık Dip: 1.338
    Önceki Aylık Zirve: 1.4134
    Önceki Aylık Dip: 1.316
    Önceki Günlük Fibonacci %38.2: 1.3238
    Önceki Günlük Fibonacci %61.8: 1.3224
    Önceki Günlük Pivot Noktası S1: 1.3205
    Önceki Günlük Pivot Noktası S2: 1.3174
    Önceki Günlük Pivot Noktası S3: 1.3146
    Önceki Günlük Pivot Noktası R1: 1.3264
    Önceki Günlük Pivot Noktası R2: 1.3292
    Önceki Günlük Pivot Noktası R3: 1.3323

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR