USD/CAD, ABD/Kanada makro verileri öncesinde 1.3400-ortaları üzerinde bir aralıkta konsolide ediyor


  • Zayıf petrol fiyatları Kanada Doları üzerinde ağırlık yaratırken paritenin pozitif hareket kazanmasına yardımcı oldu.
  • Gerileyen ABD Tahvil faizleri/yumuşak USD talebi pariteye ek itici güç sağlanadı.
  • Yatırımcılar Çarşamba gününde ABD ve Kanada’dan gelecek olan verileri bekliyorlar.

USD/CAD paritesi Çarşamba gününde yeniden pozitif hareket kazansa da, geçtiğimiz bir haftada tutunduğu geniş işlem aralığı içerisinde kalmayı sürdürdü.

ABD ham petrol stoklarında sürpriz bir yükseliş gösteren gece işlemlerindeki API verileri ile baskı altında kalan zayıf petrol fiyatları, emtia bağıntılı Kanada Doları üzerinde ağırlık yaratan ve pariteye minör bir yükseliş sağlayan önemli faktörlerden biri oldu.

Buna ek olarak Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), küresel Petrol talebi tahminini Ekim ayından bu yana ilk kez düşürdü ve ham petrol için toparlanmayı çok daha zor hale getirdi. Gerçi yumuşak bir ABD Doları fiyat hareketi momentumun güçlü bir şekilde devamını sınırlandırdı.

Yatırımcıların, ABD-Çin ticaret gerilimlerindeki son yükselişten gelen şokları hala abzörve etmesiyle ABD Tahvil faizlerindeki taze bir gerileme ayağı USD boğalarını Çarşamba gününde Avrupa işlem seansında defansif tuttu.

Bunun yanında yatırırımcılar aynı zamanda Çarşamba günkü ABD aylık Perakende Satışlar ve Kanada tüketici enflasyonu verileri öncesinde agresif pozisyonlar almaktan sakınıyor görünüyorlar.

Dolayısıyla yatırımcıların yakın-vadede yükseliş hareketinin devamı için agresif şekilde pozisyonlanmadan önce 1.3500 psikolojik seviyesi yakınlarındaki son işlem aralığı bariyeri üzerine sürdürülebilir bie hareket için beklemek ihtiyatlı olacaktır.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

USD/CAD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.3477
Bugünkü Günlük Değişim 0.0015
Bugünkü Günlük Değişim % 0.11
Bugünkü Günlük Açılış 1.3462
 
Trendler
Günlük SMA20 1.3436
Günlük SMA50 1.3392
Günlük SMA100 1.3343
Günlük SMA200 1.3241
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.3492
Önceki Günlük Dip 1.3456
Önceki Haftalık Zirve 1.3506
Önceki Haftalık Dip 1.338
Önceki Aylık Zirve 1.3522
Önceki Aylık Dip 1.3274
Günlük %38.2 Fibonacci 1.347
Günlük %61.8 Fibonacci 1.3478
Günlük Pivot Noktası S1 1.3448
Günlük Pivot Noktası S2 1.3434
Günlük Pivot Noktası S3 1.3413
Günlük Pivot Noktası R1 1.3483
Günlük Pivot Noktası R2 1.3505
Günlük Pivot Noktası R3 1.3519

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR