USD/CAD, 1.3300-alt bandına bir gerilemesini tersine çevirdi, ABD/Kanada verileri öncesinde negatif bölgede seyrediyor

  • Negatif güçlerin bir kombinasyonu Cuma gününde aşağı yönlü taze baskı yarattı.
  • USD, ABD Tahvil faizlerindeki mütevazı bir gerileme ile defansif kalmaya devam ediyor.
  • Ham petrol fiyatlarındaki yukarı yönlü hareket Kanada Dolarını desteklerken süregelen satış görünümüne eklendi.

USD/CAD paritesi, Avrupa seansının erken saatlerindeki 1.3300-alt bandına doğru bir gerilemesini hızlıca tersine çevirdi ve iki-haftalık dip seviyeleri yakınlarına doğru günlük kayıplarının bir kısmını sildi.

Parite, önceki altı seansın beşincisinde aşağı yönlü bir görünümle işlem görse de, boğalar düşük seviyelerde direnç gösterdi ve paritenin 1.3290-85 bölgesi yakınlarında biraz destek bulmasına yardımcı oldu.

ABD Doları gece işlemlerindeki yükseliş girişinini sürdürmekte başarısız oldu ve ABD Tahvil faizlerindeki mütevazı bir gerilemesi üzerine haftanın son işlem gününde defansif kalmayı sürdürdü.

Bununla birlikte ham petrol fiyatlarındaki süregelen yükseliş, emtia bağıntılı Kanada Dolarına ek itici güç sağladı ve paritenin zayıf görünümüne katkıda bulundu.

Ancak aşağı yönlü hareket sınırlı kalmayı sürdürdü ve parite günlük dip seviyelerinden 20-25 pip civarında toparlayarak 1.3310-15 bölgesi civarında işlem görüyor ancak temel bir katalizörden yoksun kaldı.

Dolayısıyla paritenin yakın vadede dip görmüş olabileceğini teyid etmeden önce ve yakın vadeli pozitif hareket için pozisyonlanmacan önce toparlanmanın güçlü bir şekilde devam etmesini beklemek ihtiyatlı olacaktır.

Veri cephesinde Kanada’dan imalat satıları verileriyle, ABD’den Sanayi Üretimi, NY Empire State endeksi, Kapasite Kullanımı, U-Mich Tüketici Güveni endeksi ve JOLTs İş Açıklıkları verileri takip edilecek.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.3300-1.3290 bölgesi ve 1.3260 (50-day SMA) seviyeleri civarında bulunurken, 1.3335-40 bölgesi ve 1.3400 (psikolojik seviye) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • USDCAD
  • Majörler