Trump'ın Yardımcısı: Xi, Trump'ın Ticaret anlaşmasında masadan kalmasından 'korkuyor'

Aslen Washington Post’ta yayınlanan habere göre, ABD Başkanı Donald Trump’ın baş ekonomik danışmanı, Çin’in devlet başkanının, ülkeleri bir ticaret anlaşmasını sonuçlandırıncaya kadar Trump’la masaya oturmaktan “korktuğunu” söyledi.

New York Times kısa bir süre önce hikayeyi şu şekilde güncelledi:

Beyaz Saray Ulusal Ekonomik Konseyi'nin direktörü Larry Kudlow, Xi Jinping'in, “Trump'ın hoşuna gitmeyeceğinden ve masadan kalkabileceğinden korkmasıyla” Trump ile görüşmeden önce her şeyin üzerinde anlaşmaya varılmasını istediğini söyledi. Kudlow, Xi'nin müzakere oturumu değil bir imza töreni yapmak istediğini söyledi.

Kudlow, Perşembe günü Washington’daki bir görünüm sırasında ticari görüşmelere değindi. Anlaşmaya varmak için daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu söyledi.

Çarşamba günü Trump, nihai ticaret anlaşması istediği gibi değilse, masadan kalkma ihtimalini belirtti.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • ForeignTrade
  • Çin
  • ABD