RBA, 2019'un dördüncü çeyreğinden önce faiz oranlarını artırma olasılığı düşük - Bloomberg anketi

Bloomberg tarafından yapılan ankete katılan ekonomistlerin çoğunluğu, Avustralya Merkez Bankası'nın (RBA) 2019'un dördüncü çeyreğinden önce faiz oranlarını artırmasını beklemiyor.

Bir ay önce, ekonomistler RBA'nın bir sonraki yılın üçüncü çeyreğinde ilk faiz artırımını gerçekleştirmesini bekliyorlardı. Esasen, kaldırmanın zamanlaması için tahmin dörtte bir oranında dışarı itilmiştir.

Bu durum, büyük Avustralyalı borç verenlerin beklenmedik mortgage oranı artışının, yükselen ABD-Çin ticaret gerilimleriyle birleştiğinde, RBA için önemli bir mesele olarak görülmesi sürpriz olmamalıdır.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • RBA