OPEC, 2020 küresel petrol talebinin büyüme tahminini ekonomik yavaşlama üzerine günde 60.000 varil düşürdü


OPEC Çarşamba günü yayınlanan aylık raporunda, küresel ekonomik yavaşlama üzerine 2020 küresel petrol talebi artışı tahminini günde 60.000 varil azaltarak günlük 1.08 milyon varile düşürdüğünü açıkladı.

İlk piyasa tepkisiyle birlikte West Texas Intermediate'in varili günlük kazançlarının büyük bir kısmını sildi ve en son hala %0.2 kazanç ile 57.95$ seviyesinde işlem görüyordu. Aşağıda, Reuters tarafından bildirildiği yayından bazı ilave önemli alıntılar bulunmaktadır.

"2019-2020’de OPEC dışı arzdaki güçlü büyüme, üreticilerin potansiyel fazlalığı önlemek için pazar istikrarını destekleme ihtiyacını vurgulamaktadır.”

"Ağustos ayında petrol üretimi günde Suudi artışı ile aylık 136.000 bpd artarak, 29.74 mbpd'ye yükseldi."

"2020'nin ham OPEC için arzın düşük olması üzerine 29.41 mbpd'nin önceki tahminlerine göre sabit olan 29.40 mbpd ortalama ham petrole olan talebi öngörüyor.”

"OECD petrol stokları temmuz ayında düştü ve 5 yıllık ortalamanın üzerinde 36 milyon varil seviyesinin üzerinde durdu - aslında arz kesintisi anlaşmasıyla hedeflenen seviye."

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR