Ons altın, ABD verileri öncesinde 1300$ seviyesi üzerine toparlandı

  • ABD Doları Perşembe günkü kazançlarını sürdürmekte zorlanıyor.
  • Avrupa botsaları Cuma gününde mütevazı kazançlar kaydediyor.
  • Sırada: ABD’den NY Empire State İmalat Endeksi ve Sanayi üretimi verileri var.

XAU/USD paritesi, Perşembe gününde ağır kayıplar kaydederek günü 1300$ seviyesi altında kapatmasının ardından hareket kazandı ve dünkü gerilemesinin büyük bir kısmını toparladı. Parite, an itibariyle gün için %0.55 ya da 7$ kazanç ile 1303$ seviyesinde işlem görüyor.

Haftanın başlarında 96.40$ seviyesinde 10-günlük bir dip seviyesine gerileyen ABD Dolar Endeksi (DXY) Perşembe gününde rotasını tersine çevirdi fakat para biriminin talebini destekleyecek temel yönlendiricilerin eksikliğinde yukarı yönlü momentumunu korumakta başarısız oldu. Endeks, an itibariyle gün için %0.12 kayıpla 96.60 seviyesinde işlem görüyor. Günün devamında ABD’den Sanayi Üretimi, NY Empire State endeksi, Kapasite Kullanımı, U-Mich Tüketici Güveni endeksi ve JOLTs İş Açıklıkları verileri takip edilecek.

Bu arada Avrupa borsa endeksleri Cuma gününde mütevazı kazançlar kaydederken, S&P 500 vadelileri %0.35 yükselişle Wall Street’in haftanın son seansında talep kazanabileceğine işaret ediyor ki parite için yükselmeyi zor hale getirebilir. Bunun yanında piyasalar, ABD’nin Trump-Xi toplantısını Nisan ayı sonuna ertelemeyi planladığına dair dünkü haberlerin ardından ABD-Çin ticaret ihtilafı çevresindeki manşetlerini yakından takip edecekler.

XAU/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1300$ (psikolojik seviye), 1292 (14 Mart dip) ve 1280$ (7 Mart dip) seviyelerinde bulunurken, 1306 (50-DMA), $1315 (1 Mart zirve) ve 1322$ (15 Şubat zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Altın
  • Emtialar