NZD/USD, 4-haftalık zirvelerine doğru önceki kazançlarının bir kısmını silerek 0.6330 bölgesine geri çekildi


  • Trump’ın, Çin ürünlerine yeni tarifeleri erteleme kararı erken bir yükseliş sağladı.
  • Yeniden canlanan güvenli liman talebi, Kiwi üzerinde ağırlık yaratan tek faktör gibi görünüyor.
  • Yatırımcılar şimdi AMB kararı ve ABD TÜFE verilerini bekliyorlar.

NZD/USD paritesi, Avrupa seansının erken saatlerinde 20-pip civarında hızla geri çekildi fakat 0.6430 bölgesi civarında mütevazı günlük kazançlarına tutunmayı başardı.

Parite, geçtiğimiz iki işlem seansı sırasında 0.6400 seviyesi yakınlarında biraz direnç göstermesinin ardından, ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin ürünlerine planlanan tarifeleri iki hafta erteleme duyurusunun ardından Perşembe gününde taze talep kazandı. Bu, Çin’in daha fazla ABD tarım ürünleri satış alma teklifinin ardından geldi ve önceki yukarı yönlü harekete destekleyici kalmayı sürdürdü.

Aşağı yönlü hareketler, AMB ve ABD TÜFE verileri öncesinde sınırlı görünüyor

Ticaretle ilgili cesaret verici gelişmelerden ayrı olarak ABD Dolarının bir-haftalık zirvelerinden mütevazı bir geri çekilmesi de paritenin Ağustos ortalarından beri en yüksek seviyesine doğru gün içi pozitif momentumuna katkıda bulunmayı sürdürdü.

Bu arada aşağı yönlü hareketler, yatırımcıların AMB’nin son para politikası kararından taze katalizörler bekleneleriyle en azından şimdilik sınırlı kalabilir. Bununla birlikte ABD tüketici enflasyonu rakamları da USD fiyat dinamiklerini etkileyebilir ve Perşembe gününde bazı anlamlı işlem fırsatları sunabilir.

Dolayısıyla paritenin son yukarı yönlü yörüngesinin sonlanmış olabileceğini teyid etmeden ve 17-18 Eylül’deki sabırsızlıkla beklenen FOMC politika toplantısı öncesinde anlamlı bir düzeltme gerilemesi için pozisyonlanmadan önce 0.6400 psikolojik seviyesinin sürdürülebilir şekilde aşağı yönlü kırılması için beklemek ihtiyatlı olacaktır.

NZD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

NZD/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 0.6433
Bugünkü Günlük Değişim 0.0021
Bugünkü Günlük Değişim % 0.33
Bugünkü Günlük Açılış 0.6412
 
Trendler
Günlük SMA20 0.6382
Günlük SMA50 0.6521
Günlük SMA100 0.6556
Günlük SMA200 0.6676
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 0.644
Önceki Günlük Dip 0.6407
Önceki Haftalık Zirve 0.6444
Önceki Haftalık Dip 0.6269
Önceki Aylık Zirve 0.659
Önceki Aylık Dip 0.6283
Günlük %38.2 Fibonacci 0.6419
Günlük %61.8 Fibonacci 0.6427
Günlük Pivot Noktası S1 0.6399
Günlük Pivot Noktası S2 0.6387
Günlük Pivot Noktası S3 0.6367
Günlük Pivot Noktası R1 0.6432
Günlük Pivot Noktası R2 0.6452
Günlük Pivot Noktası R3 0.6465

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR