NZD/USD, 1-1.5 haftalık zirvelerine doğru önceki kazançlarını teslim etti

  • Süregelen USD satış görünümüne rağmen önceki yükselişini sürdürmekte başarısız oldu.
  • Risk-iştahlı hissiyat ve ABD-Çin ticaret iyimserliği, yukarı yönlü yatırımcıları etkilemedi.

NZD/USD paritesi, 1-1.5 haftalık zirvelerine doğru önceki mütevazı kazançlarını teslim etti ve an itibariyle 0.6700-ortalarının hemen üzerinde günlük işlem aralığının alt bandına yerleşti.

Parite dört-aylık dip seviyeleri yakınlarından Cuma günkü iyi sayılabilecek yükselişini sürdürdü ve süregelen ABD Doları satış görünümü üzerine 0.6783 gün içi zirve seviyesine dokundu, ancak pozitif momentum şimdiden hız kaybetmiş görünüyor.

ABD Doları yeni işlem haftasının başlangıcında depresif kaldı ve ABD Başkanı Donald Trump’ın, yavaşlayan ekonomik büyüme için Fed’in para politikası sıkılaşmasını suçladığı son eleştirileri ile ağırlık altında kaldı.

Bununla birlikte yenilenen ABD-Çin ticaret iyimserliği ve Çin ekonomisinin yeniden momentum kazandığı üzerine gelişen risk hissiyatı, Kiwi gibi daha riskli olarak algılanan para birimlerini destekledi.

Parite, pozitif momentumuna rağmen yatırımcıların Çarşamba gününde yayınlanacak olan Yeni Zellanda TÜFE rakamlarının yayınlanması öncesinde agresif pozisyonlar almaktan sakınıyor görünüyorlar. 

Yatırımcılar aynı zamanda bu hafta Çin ve ABD’den gelecek önemli makro verileri karşılayacak, ki paritenin bir sonraki hareket ayağının yönünün belirlenmesine katkıda bulunabilir. 

Veri cephesinde ABD takviminden NY Empire State endeksi ve TIC Akışları verileri ile birlikte, Chicago Fed Başkanı C.Evans’ın konuşması takip edilecek.

NZD/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 0.6725-20 bölgesi, 0.6700 bölgesi (psikolojik seviye) ve 0.6600-ortaları civarında bulunurken, 0.6780 bölgesi, 0.6800 bölgesi (psikolojik seviye) ve 0.6835-40 bölgesi seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Majörler
  • NZDUSD