Kaynaklar: ABD, Hindistan için sıfır tarifenin geri çekilmesini değerlendiriyor - Reuters

Reuters’in konuyla ilgili kişilere dayandırdığı haberine göre ABD, Hindistan’ın ABD’ye 5.6 milyar dolarlık ithalatlarındaki hayati sıfır tarife imtiyazının geri çekilmesini değerlendiriyor.

Kaynaklar, Genelleştirilmiş Tercihler Sistemini (GSP) Hindistan'dan imtiyazların geri çekme hamlesinin ticaret ve yatırım politikaları konusundaki genişleyen bir anlaşmazlığı üzerine olduğunu belirttiler.

Kaynaklardan biri şöyle dedi: “(İki taraf) ticaret paketini çözmeye çalışıyordu, ancak anlaşmayı fiilen bitiremedi. Bu arada, bu diğer şeyler, veri lokalizasyonu ve e-ticaret ortaya çıktı. Bir anlamda geçit töreninde birileri yağmur yağdırdı. ”

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • ForeignTrade
  • ABD
  • Hindistan