Kanada: Beceriler uyumsuzluğu kötüye mi gidiyor? - NBF

Kanada Ulusal Bankası'ından Krishen Rangasamy'e göre, "Kanada İstatistik Kurumu'nun son verileri, işverenlerin kalifiye işçi bulmakta giderek daha çok zorlandığını gösteriyor."

Önemli Alıntılar:

“Boş iş pozisyonları oranı ─ Doldurulan ve boş kalan tüm iş pozisyonlarının toplamının payı olarak iş ilanlarının sayısı ikinci çeyrekte %3.4’e seviyesinde rekor zirvesine yükseldi. Ve bu işsizlik oranındaki ufak değişikliklere rağmen geldi.”

“Öyle ki, işsizlik oranı ve işten ayrılma oranı arasındaki ilişki olan Beveridge eğrisi artık orijinden uzaklaşıyor. Bu, tipik olarak işgücü piyasasının, kalifiye işçi bulmakta giderek daha fazla zorlandıklarını ve iş gücü piyasasının daha az verimli hale geldiğini gösteriyor.”

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Kanada