Japonya’dan Motegi, ABD’yle ticaret müzakerelerine devam ederken, hala TPP anlaşmasını tercih ediyor - Reuters

Reuters'in bildirdiğine göre, Japonya Ekonomi Bakanı Toshimitsu Motegi, ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer ile bir "açık fikir alışverişi" gerçekleştirdi, ancak Japonya, iki taraflı anlaşmadan kaçınmayı tercih ederken, ABD ile ticarette silahlarına tutunmuş gibi görünüyor.

Önemli Alıntılar:

Motegi, gazetecilere Cuma günü devam edeceğini söylediği toplantıdan birkaç saat sonra “Açık görüş alışverişinde bulunduk ve karşılıklı anlayışı derinleştirdik.” söyledi. Ancak, Washington'un terkettiği çok taraflı görüşmelerin, ticaret sorunlarını ele almanın en iyi yolu olduğuna dair Japonya'nın görüşünü yineledi. Tokyo, otomobil ve tarım pazarlarına erişim konusunda baskı altına girebilecek Lighthizer'ın geçmişte çağrıda bulunduğu iki taraflı bir serbest ticaret anlaşmasından kaçınmak istiyor.

Başkan Donald Trump, ABD'yi Trans-Pasifik Ortaklığı'ndan çıkardı ve bunu kötü bir anlaşma olarak nitelendirerek ikili görüşmeleri tercih ettiğini söyledi. Motegi gazetecilere verdiği demeçte, "Müzakerelerin ilk turundan sonra neler yapabileceğimi söyleyeceğim," dedi.

Ayrıca Japonya ve ABD'nin her iki ülkenin de erken sonuçlara ulaşmak istediklerini anladığını söyledi.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Japonya