Japonya Motegi: Japonya serbest ticareti savunmalı ve yavaşlamayı önlemeli

Japonya Ekonomi Bakanı Motegi Cuma günü yaptığı açıklamada, dünyanın üçüncü büyük ekonomisinin serbest ticareti savunması ve ekonomik yavaşlamayı önlemesi gerektiğini söyledi.

Motegi'nin Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) kilit politika araçlarını değiştirmeden tutması ve dış etkenler kaynakllı artan risklere işaret ederek ekonomi üzerindeki değerlendirmesini düşürmesinin ardından geldi. Sonuçta, Çin -Japon ihracatının en büyük pazarı- ABD ile olan ticaret gerilimlerinden dolayı yavaşlamaya tanık oluyor.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • ForeignTrade
  • Japonya