Japonya Haziran ihracatı hala sağlam görünürken, çekirdek enflasyonun artması bekleniyor - Reuters anketi

Reuters'in, 16 ekonomistle yaptığı en son ankete göre, Japon ihracatlarının Haziran ayında üst üste üçüncü ayında sağlam kalmaya devam etmesinin muhtemel olduğu ve ekonominin ilk çeyrek dönemdeki daralmasından toparlanma momentumuna işaret ettiği görülüyor.

Maliye bakanlığı ticaret verilerini 19 Temmuz'da  Tokyo saatiyle saat 08.50'de (23:50 GMT) yayınlayacak.

Önemli Bulgular:

“İhracatlar, Mayıs ayında %8.1 artmasının ardından, muhtemelen bir yıl öncesine göre %7.1 artacak.

İthalatlar, Mayıs ayında %14.0 düşüşle aylık %5.3 artış göstererek, ticaret dengesinin, muhtemelen 534.2 milyar yen (4.75 milyar $) fazla vermesine neden oldu.

Petrol ürünleri içeren, ancak volatil taze gıda fiyatlarının hariç tutulduğu ülke çapında çekirdek tüketici fiyat endeksinin (TÜFE), Mayıs ayında %0.7'lik bir artışın ardından, bir önceki yıla göre %0.8 artış göstermesi bekleniyor.“

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Japonya