İsveç: Enflasyon sonunda güçlendi - ING

ING Gelişmiş Piyasalar Ekonomisti Jonas Goltermann, İsveç'in Eylül ayı manşet enflasyonunun, % 2.3 beklentileri ve Ağustos ayının %2.2 seviyesi karşısında %2.5'e ulaştığını kaydetti.

Önemli Alıntılar:

“Daha da önemlisi, çekirdek önlem% 1.2'den% 1.6'ya yükseldi. Bazı sürprizler, doğada geçici olan aşırı sıcak ve kurak yazların neden olduğu yüksek gıda fiyatlarına düşüyor. Ancak hizmet fiyat enflasyonu% 2 seviyesine yükseldi, bu da yükselişin dayanıklı olabileceğini gösteriyor. ”

“Ücret büyümesi düşük seviyelerde seyrederken, daha zayıf bir kronun etkisi fiyatlara yayılmaya başlıyor ve bu da önümüzdeki aylarda enflasyonu desteklemeli.”

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • İsveç