İran herhangi bir petrol üretim kesintisinden muafiyet arayışında olduğunu söyledi - Reuters

İran petrol bakanı Bijan Zanganeh, Perşembe günkü OPEC toplantısından önce gazetecilere verdiği demeçte ABD'nin yaptırımları nedeniyle İran'ın herhangi bir OPEC petrol üretim kesintisinden muaf tutulmasını istediğini söyledi.

OPEC'in müttefiki Suudi Arabistan'ın kartel reklamının, fiyatların artmasına ve aşırı arzın azaltılmasına yardımcı olmak için çıktı kesintileri açıklaması bekleniyor.

Önemli alıntılar:

  • Zorunlu yaptırımların kaldırılmasına kadar gelecekte üretim düzeyine ilişkin herhangi bir karardan çıkarılmalıyız.
  • İran OPEC'den ayrılmayacak
  • İran, Katar'ın OPEC'ten ayrılmasından mutsuz

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • Petrol
  • İran
  • OPEC
  • Emtialar