İngiltere’den Cox, İrlanda backstop'unu kırmak için yeni yasal öneriler yayınlayacak - UK Telegraph

İngiltere parlamentosunun Euro-karşıtı Tory üyeleri gelecekteki Brexit gelişmelerinin önündeki engelleri yükseltmeye devam ederken, UK Telegraph tarafından Birleşik Krallık Başsavcısı Geoffrey Cox'un Theresa May'a yardımcı olabilecek yasal bir öneri hazırladığını bildirildi.

Raporda Geoffrey Cox’un, Birleşik Krallık'ın Viyana Konvansiyonu hükümleri uyarınca İrlanda backstop'unu kırabileceğini belirten yeni yasal tavsiye ile Euro-karşıtı Tory milletvekilleri ve DUP’u kazanmaya çalıştığını söyleniyor.

Ayrıca, Başsavcı'nın tavsiyesine göre, Birleşik Krallık'ın antlaşmanın hükümleri uyarınca koşulların “temel bir değişimi” olarak kabul edilecek “Kuzey İrlanda üzerinde sosyal açıdan dengesizleştirici bir etkisi varsa” geri döndürmeyi durdurabileceğini de ekledi.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • BirleşikKrallık
  • Brexit