GBP/USD, zayıf gelen Birleşik Krallık verileri üzerine 1.2900 seviyesini kırdı


  • Parite, zayıf gelen Birleşik Krallık verileri üzerine baskı altında kaldı.
  • Birleşik Krallık’ta Sanayi Üretimi Aralık ayında aylık bazda %0.5 daraldı.
  • Barclay ve Barnier, Strasbourg’da görüşmelerine devam edecekler.

İngiliz Sterlini, Birleşik Krallık takviminden gelen hayal kırıklığı yaratan verileri takiben ekstra satış baskısı altında kaldı.

Birleşik Krallık’ta Aralık ayında Sanayi Üretimi aylık bazda %0.5 daralırken, İmalat Üretimi aylık bazda %0.7 düştü ve iki okuma da beklentilerin altında geldi.

Ek olarak ön rakamlar, İş Yatırımlarının dördüncü çeyrekte çeyreklik bazda %1.4 daralmasının beklendiğini gösterirlen, ticaret açığı 12.1 milyar GBP ile beklentilerin hafif altında geldi.

Ayrıca Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) ön rakamları, ekonominin Ekim-Aralık periyodunda çeyreklik bazda %0.2 ve bir yıl öncesine göre %1.3  büyümesinin beklendiğini gösterdi ve tüm okumalar tahminlerin altında kaldı.

Bunun yanında Birleşik Krallık Brexit Sekreteri ve AB’den M.Barnier’in Strasbourg’da görüşmelere devam etmeleri bekleniyor. 

İngiliz Sterlini'nin 29 Mart tarihine yaklaştıkça artan baskı altında kalması bekleniyor ve İrlanda backstop'unun hala ana sahnede kaldığı ve 'sert bir Brexit'in' hala kartlarda olduğu AB-Birleşik Krallık boşanması için bir çözüme dair herhangi bir ipucu bulunmuyor. BoE'nin büyüme tahminlerini düşürmesi GBP çevresinde ekstra zayıflık getirirken, yatırımcılar önümüzdeki aylarda 'Yaşlı Kadın' tarafından muhtemel bir faiz arttırımı konusunda şüpheci olmaya devam ediyor.

GBP/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.29 kayıpla 1.2898 seviyesinde işlem görüyor.

GBP/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.2854 (7 Şubat dip), 1.2809 (55-günlük SMA) ve 1.2668 (15 Ocak dip) seviyelerinde bulunurken, 1.2992 (21-günlük SMA), 1.3000 (17 Ocak zirve) ve 1.3025 (200-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR