GBP/USD mütevazı gün içi toparlanma kazançlarını teslim ederek, 1.3200-ortaları altına geri döndü


  • Yumuşak bir USD fiyat hareketi destek sağlayarak paritenin dip seviyelerinden yükselişine yardımcı oldu.
  • Brexit belirsizlikleri GBP üzerinde ağırlık yaratmaya devam ederken, kazançları sınırlandırıyor görünüyor.

GBP/USD paritesi iyi sayılabilecek bir gün içi toparlanmasını sürdürmekte zorlandı ve an itibariyle 1.3200-ortalarının sadece birkaç pip altında nötr bölgeye yerleşti.

Parite Avrupa seansının erken saatlerinde biraz geriledi fakat bir kere daha 1.3200 seviyesi yakınlarında sağlam destek bulmayı başardı ve 1.3278 gün içi zirve seviyesine ralliledi.

Yatırımcıların bu haftaki Brexit oylamalarını sindirmesiyle İngiliz Sterlini çevresindeki volatilite şimdi biraz azaldı ve yenilenen ABD Doları satış görünümü ile birlikte pariteye biraz destek sağladı.

İngiliz Sterlini, Bir Fransız başkanlık görevlisinin, Birleşik Krallık parlamentosunun Başbakan May'in Brexit anlaşmasını önümüzdeki hafta onaylaması durumunda AB27'nin 50.Madde'nin Brexit müzakere sürecinde "teknik kısa uzatmayı" kabul edeceğini söylemesinin ardından ek itici güç kazandı.

Yetkili ayrıca, anlaşmasız Brexit’in geçmesi durumunda AB27’nin kısa bir uzatmaya karşı çıkacağını da ekledi ve paritenin yukarı yönlü hareketinin güçlü şekilde devam etmesini sınırlandıran tek faktör oldu.

GBP/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Görünüm:
    Önceki Son Fiyat: 1.3249
    Önceki Günlük değişim: %0.06
    Önceki Günlük Açılış: 1.3241

Trendler:
    Önceki Günlük SMA20: 1.3129
    Önceki Günlük SMA50: 1.3013
    Önceki Günlük SMA100: 1.2894
    Önceki Günlük SMA200: 1.2983

Seviyeler:
    Önceki Günlük Zirve: 1.3342
    Önceki Günlük Dip: 1.3207
    Önceki Haftalık Zirve: 1.3269
    Önceki Haftalık Dip: 1.299
    Önceki Aylık Zirve: 1.3351
    Önceki Aylık Dip: 1.2773
    Önceki Günlük Fibonacci %38.2: 1.3259
    Önceki Günlük Fibonacci %61.8: 1.329
    Önceki Günlük Pivot Noktası S1: 1.3185
    Önceki Günlük Pivot Noktası S2: 1.3129
    Önceki Günlük Pivot Noktası S3: 1.3051
    Önceki Günlük Pivot Noktası R1: 1.3319
    Önceki Günlük Pivot Noktası R2: 1.3397
    Önceki Günlük Pivot Noktası R3: 1.3453

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR