GBP/USD, İngiltere perakende satışlar verilerinin ardından 1,2200 seviyesinin hemen üzerinde bir işlem aralığında kalmayı sürdürdü


  • GBP/USD paritesi Cuma gününde dar bir işlem aralığında yatay bir görünümle seyrediyor.
  • ABD-Çin gerilimleri ABD Dolarının güvenli liman talebi bulmasına yardımcı olurken paritenin yukarı yönlü hareketlerini sınırlandırıyor.
  • Beklentilerden hafif daha zayıf gelen İngiltere perakende satışlar verileri de pariteye ivme kazandıramadı.

GBP/USD paritesi, Cuma gününde yatay yönlü konsolidatif fiyat hareketini sürdürdü ve İngiltere makro verilerinin ardından dar bir işlem aralığında kalmayı sürdürdü.

Parite, 1,2200 seviyesinin altında direnç göstermeye devam ederken, ABD Dolarının piyasalarda yeniden canlanan güvenli liman talebinden faydalanmasıyla anlamlı bir ivme kazanmakta zorlandı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Çin arasındaki. ilişkilerin kötüleşmesi ve koronavirüs salgınının ikinci dalgasına dair endişeler, ekonomilerin küresel çapta yeniden açılması üzerine son iyimserliği gölgede bıraktı.

Bu arada hayal kırıklığı yaratan İngiltere Perakende Satışlar verileri, koronavirüs kısıtlamaları kaynaklı ekonomik hasarın sürdüğünü gösterdi ve Yatırımcıların risk iştahı üzerinde baskı yaratarak, ABD Dolarının İngiliz Sterlini karşısındaki güvenli liman görünümüne fayda sağladı.

İngiltere'de perakende satışlar, önceki ayın %-5,1 seviyesi ve % -16 beklentileri karşısında Nisan ayında bir önceki aya göre %18.1 düşüş kaydetti. Oto motor yakıt satışlarını hariç tutan çekirdek perakende satışlar, önceki % -3.7 ve % -15 beklentileri karşısında aylık bazda % -15.2 olarak gerçekleşti. Yıllık bazda ise perakende satışlar, önceki ayın % -5,8 ve % -22.2 beklentileri karşısında Nisan ayında % -22.6 seviyesinde geldi. Çekirdek perakende satışlar da önceki ayın % -4.1 seviyesi ve % -18.2 beklentileri karşısında % -18.4 olarak gerçekleşti. Ancak veriler pariteye yönsel bir ivme kazandırmakta başarısız oldu. 

Cuma gününde ABD’den herhangi bir ekonomik veri beklenmezken, piyasaların odağı ABD ekonomisinin yeniden açılmasına dair gelişmeler üzerinde olacak.

GBP/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

GBP/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.2168
Bugünkü Günlük Değişim -0.0055
Bugünkü Günlük Değişim % -0.45
Bugünkü Günlük Açılış 1.2223
 
Trendler
Günlük SMA20 1.2344
Günlük SMA50 1.2276
Günlük SMA100 1.2632
Günlük SMA200 1.2666
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.225
Önceki Günlük Dip 1.2186
Önceki Haftalık Zirve 1.2438
Önceki Haftalık Dip 1.2102
Önceki Aylık Zirve 1.2648
Önceki Aylık Dip 1.2165
Günlük %38.2 Fibonacci 1.221
Günlük %61.8 Fibonacci 1.2225
Günlük Pivot Noktası S1 1.2189
Günlük Pivot Noktası S2 1.2156
Günlük Pivot Noktası S3 1.2125
Günlük Pivot Noktası R1 1.2253
Günlük Pivot Noktası R2 1.2283
Günlük Pivot Noktası R3 1.2317

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR