GBP/USD, 1.3100 psikolojik seviyesi altında gerilemesini sürdürerek seans dip seviyelerini yeniledi

  • USD talebindeki iyi sayılabilecek bir yükseliş, uzun-pozisyon kapanmaları teşvik etti.
  • Yeniden canlanan ABD Tahvil faizler, USD’nin yukarı yönlü güçlü görünümünü destekleyici kalmayı sürdürdü.
  • Brexit haberleri GBP üzerinde ağırlık yaratırken, parite üzerindeki aşağı yönlü baskıya eklendi.

GBP/USD paritesi, altı-haftalık zirvelerine doğru yukarı yönlü refleksif yükselişini silerek, son saatte hızlıca 60-pip üzerinde geri çekildi.

Yatırımcıların Financial Times tarafından yayınlanan ve Birleşik Krallık'ın muhalif İşçi Partisi'nin, Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May’in Brexit anlaşmasına karşı oy kullanmaya hazırlandığını söyleyen haberini hala sindirmeleriyle, hayal kırıklığı yaratan ABD aylık perakende satışlar verileri, Kuzey Amerika seansının erken saatlerinde iyi sayılabilecek bir yükseliş sağladı.

Hayal kırıklığı yaratan manşet okumalar, önceki ayın hali hazırda sağlam olan okumalarının yukarı yönlü revizyonu ile büyük ölçüde telafi edildi. ABD Doları rotasını hızlı bir şekilde tersine çevirdi ve ABD Tahvil faizlerindeki iyi sayılabilecek bir yükseliş ile desteklendi.

ABD 10-yıllık tahvil faizleri, son dakikalarda %3.00 seviyesine dokundu ve son bir kaç saatte agresif satışlarla karşılaşan ABD Doları çevresindeki yenilenen alım ilgisine destekleyici kalmayı sürdürdü.

GBP/USD paritesi, an itibariyle %0.22 kayıpla 1.3079 seviyesinde işlem görüyor.

GBP/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.3000-ortaları bölgesi ve 1.3000 (psikolojik seviye) seviyelerinde bulunurken, 1.3100 (psikolojik seviye), 1.3120-25 bölgesi ve 1.3180 (100-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

İLGİLİ BAŞLIKLAR
  • GBPUSD