GBP/USD, 1.2900 seviyesi civarında kasvetli Birleşik Krallık verileri üzerine zayıflığına tutundu


  • Hayal kırıklığı yaratan Birleşik Krallık makro verileri, GBP çevresindeki hali hazırda zayıf olan hissiyata daha da zarar verdi.
  • USD’nin birkaç-haftalık zirvelerinden mütevazı bir geri çekilmesi, daha derin kayıpların sınırlanmasına, en azından şimdilik yardımcı oldu.
  • Yatırımcılar ısrarlı Brexit belirsizlikleri ile agresif pozisyonlar almaktan sakınıyor görünüyorlar.

GBP/USD paritesi hayal kırıklığı yaratan Birleşik Krallık makro verileri üzerine zayıflığına tutundu ve an itibariyle 1.2900 seviyesi civarında günlük işlem aralığının alt bandına yerleşti.

İngiliz Sterlini, yeni işlem haftasının başlangıcında depresif kalmayı sürdürdü ve bugünkü kasvetli Birleşik Krallık makro verilerine refleksif bir tepkiyle 1.2894 gün içi dip seviyesine geriledi.

Ancak aşağı yönlü hareket daha ziyade kısa ömürlü oldu ve ABD Dolarının birkaç-haftalık zirvelerinden mütevazı bir geri çekilmesi, Avrupa seansının ortalarında kar satışları teşvik etti.

ABD Doları yukarı yönlü hareketini sürdürmekte başarısız oldu ve ABD Tahvil faizlerindeki iyi sayılabilecek bir toparlanma ile pekişen risk hissiyatındaki hafif bir gelişme ile ağırlık altında kaldı.

Bu arada parite, yatırımcıların ısrarlı Brexit belirsizlikleriyle agresif pozisyonlar almaktan sakınıyor görünmeleriyle herhangi bir yönsel görünümden yoksun kaldı ve BoE-sonrası işlem aralığı içerisinde kalmayı sürdürdü.

Dolayısıyla paritenin bir sonraki hareket ayağı için pozisyonlanmadan önce satışların güçlü bir şekilde devam etmesi ya da 1.30 psikolojik seviyesi üzerinde bir hareket için beklemek ihtiyatlı olacaktır.

GBP/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Görünüm:
    Bugünkü Son Fiyat: 1.2917
    Bugünkü Günlük değişim: % -0.14
    Bugünkü Günlük Açılış: 1.2935

Trendler:
    Önceki Günlük SMA20: 1.3002
    Önceki Günlük SMA50: 1.2812
    Önceki Günlük SMA100: 1.2891
    Önceki Günlük SMA200: 1.3024

Seviyeler:
    Önceki Günlük Zirve: 1.2976
    Önceki Günlük Dip: 1.2921
    Önceki Haftalık Zirve: 1.3103
    Önceki Haftalık Dip: 1.2854
    Önceki Aylık Zirve: 1.3214
    Önceki Aylık Dip: 1.2438
    Önceki Günlük Fibonacci %38.2: 1.2942
    Önceki Günlük Fibonacci %61.8: 1.2955
    Önceki Günlük Pivot Noktası S1: 1.2912
    Önceki Günlük Pivot Noktası S2: 1.2889
    Önceki Günlük Pivot Noktası S3: 1.2856
    Önceki Günlük Pivot Noktası R1: 1.2967
    Önceki Günlük Pivot Noktası R2: 1.3
    Önceki Günlük Pivot Noktası R3: 1.3023

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR