GBP/USD, 1,2200 seviyesinin altındaki gün içi dip seviyeleri yakınlarında zorlanmaya devam ediyor


  • GBP/USD paritesi, Cuma gününde üst üste üçüncü seansında satış baskısı altında kalmayı sürdürdü.
  • İngiltere perakende satışlar raporunun zayıf sonuçları ve ABD Dolarının güçlü şekilde talep bulması parite üzerindeki aşağı yönlü baskıyı arttırdı.
  • ABD ve Çin arasındaki diplomatik gerilimlere dair endişeler, ABD Dolarının güvenli bir liman olarak talep bulmasına yardımcı oldu.

GBP/USD paritesi Kuzey Amerika seansının erken saatleri sırasında depresif kalmayı sürdürdü ve 1.2180-75 bölgesi civarında gün içi işlem aralığının alt bandı yakınlarında işlem görüyor.

Parite, Cuma günkü işlem hareketinin erken kısım sırasında kaydettiği kısa süreli bir konsolidasyon evresini takiben satış baskısı altında kaldı ve 1,2300 seviyesi civarındaki 50-günlük SMA direncinden geçtiğimiz hafta kaydettiği gerilemesini sürdürdü. Cuma gününde beklentilerden zayıf gelen İngiltere aylık perakende satışlar verileri İngiliz Sterlini üzerinde baskı yarattı.

Bununla birlikte ABD Dolarının piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatı üzerine Cuma gününde güçlü bir şekilde talep bulmaya devam etmesi de GBP/USD paritesinin üst üste üçüncü gününde kayıplar kaydetmesine katkıda bulundu. ABD ve Çin arasındaki ilişkilerin daha da kötüleşebileceğine dair endişeler ABD Dolarının güvenli liman görünümüne katkıda bulundu.

ABD Doları, ABD borsalarının hafif bir düşüşle açılmasından da etkilenmezken, ABD Tahvil faizleri çevresindeki zayıf bir görünümü de görmezden geldi. 

Günün devamında ABD’den herhangi bir ekonomik veri beklenmezken, önemli bir piyasa hareketi yaratacak ekonomik veri eksikliğinde, geniş tabanlı risk hissiyatı ve USD dinamikleri, paritenin Cuma günündeki hareketlerini yönlendirebilir.

GBP/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

GBP/USD

Genel Bakış
Bugünkü Son Fiyat 1.2193
Bugünkü Günlük Değişim -0.0030
Bugünkü Günlük Değişim % -0.25
Bugünkü Günlük Açılış 1.2223
 
Trendler
Günlük SMA20 1.2344
Günlük SMA50 1.2276
Günlük SMA100 1.2632
Günlük SMA200 1.2666
 
Seviyeler
Önceki Günlük Zirve 1.225
Önceki Günlük Dip 1.2186
Önceki Haftalık Zirve 1.2438
Önceki Haftalık Dip 1.2102
Önceki Aylık Zirve 1.2648
Önceki Aylık Dip 1.2165
Günlük %38.2 Fibonacci 1.221
Günlük %61.8 Fibonacci 1.2225
Günlük Pivot Noktası S1 1.2189
Günlük Pivot Noktası S2 1.2156
Günlük Pivot Noktası S3 1.2125
Günlük Pivot Noktası R1 1.2253
Günlük Pivot Noktası R2 1.2283
Günlük Pivot Noktası R3 1.2317

 

 

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR