Fitch: süregelen NAFTA belirsizliği, ABD ticaret risklerini artırıyor

Fitch Ratings'e göre, NAFTA'nın ABD'yle birlikte yeniden yapılanma konusundaki belirsizliği, NAFTA'nın düşmesi durumunda DTÖ kuralları uyarınca daha yüksek ihracat tarifeleri görebilecek ABD eyaletleri için ticaret risklerini artırıyor.

Önemli Başlıklar:

  • NAFTA yeniden müzakerelerini çevreleyen belirsizlik, ABD eyaletleri için bir NAFTA fesihinden kaybedecek riskleri artırabilir.
  • Fitch, görüşmelerin devam edeceğini söyledi ancak 2019'dan önce tam onaylama olasılığı düşük.
  • Bir NAFTA'nın çöküşünü takip eden en yüksek tarifeler, tarımın ve enerjinin yanı sıra en zorlu tarımı da vuracaktı.
  • Fitch, bir NAFTA'nın çöküşünün, ABD ile olan ve Meksika ile yoğun ticaret yapan, yüksek ihracat tarifeleri için en büyük riskleri taşıyan en büyük risk riskini göreceğini söyledi.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • ABD