EUR/USD yükselişi 1.1315 civarında sonlandı, ticaret gelişmeleri ve ABD verilerini bekliyor

  • Parite çevresindeki yukarı yönlü görünüm, 1.1300 seviyesi üzerinde değişmeden kaldı.
  • ABD Doları, 97.00 seviyesini geri almakta zorlanıyor.
  • ABD-Çin görüşmeleri ve NY Empire State endeksi verileri takip edilecek.

Euro çevresindeki alım ilgisi haftanın başlangıcında bozulmadan kalırken, EUR/USD paritesini, 1.1300 seviyesi üzerinde işlem görmeye devam etmeye teşvik ediyor.

Parite, geçtiğimiz haftaki pozitif performansını sürdürürken, yeni kırdığı 1.1300 bariyerinin kuzeyine doğru rallisini konsolide etmeye çalışıyor.

Çin ekonomisinden son seanslarda gelen pozitif gelişmelerle birlikte Euro bölgesi sanayi sektöründen gelen pozitif haberler, yatırımcıların bölgede süregelen yavaşlamayı ve AMB’nin nötr/az sıkılaşmacı duruşunu unutmalarına yardımcı oldu.

Haftalık ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) raporuna göre, ABM toplantısının ardından spekülatif EUR net kısa pozisyonları, 6 Nisan haftasında Aralık 2016’dan beri en yüksek seviyesine yükseldi.

Riskli varlıklar çevresindeki pozitif hissiyat, ABD Dolarındaki ısrarlı aşağı yönlü hareket üzerine Euro’yu desteklemeye devam ediyor. AMB bölgede ekonomik görünüme dair risklerin aşağı yönlü kalmaya devam ettiğini söyledi ve geçmiş haftalarda temel verilerden gelen zayıf sonuçlarla pekişen görüşü tekrarladı. Bu da AMB’nin ‘daha uzun bir süre için sabırlı’ duruşunun beklentilerden daha uzun bir süre aramızda olacağına işaret ediyor. Tüm bunların karşısında Fed’in nötr duruşu ve risk iştahlı hissiyatın nadir bozulmaları USD’ye destek sağlayacak ve dolayısıyla paritenin yukarı yönlü hareketlerini sınırlandıracaktır. Politilk cephede yaklaşan AB parlamentosu seçimlerinin ana sahnede kalması bekleniyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.12 kazanç ile 1.1311 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1275 (21-günlük SMA), 1.1183 (2 Nisan dip) ve 1.1176 (7 Mart dip) seviyelerinde bulunurken, 1.1338 (200-haftalık SMA), 1.1345 (100-günlük SMA) ve 1.1419 (14 Şubat zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD
  • Majörler