• EUR/USD kayıplarını toparlayarak 1.1300 seviyesine yaklaştı.
  • Almanya Mayıs ayı nihai TÜFE, aylık bazda %0.2 ve yıllık bazda %1.4 seviyesinde geldi.
  • ABD-Çin ticaret ihtilafı ana sahnede kalmaya devam ediyor.

Euro haftanın ikinci yarısında duruşunu toparlarken, EUR/USD paritesinin 1.1300 civarını geri almasına yardımcı oluyor.

Parite Çarşamba gününde yukarı yönlü hareketini 1.1330 bölgesinin kuzeyine doğru sürdürmekte başarısız oldu ve şimdi biraz destek bulduğu 1.1290/85 bandına doğru aşağı yönlü bir düzeltme başlattı.

Bu arada ABD Doları biraz alım ilgisi çekmeyi başardı ve 97.00 seviyesine dokundu ancak yukarı yönlü girişimi, Trump’ın pozitif yorumlarının ardından ABD-Çin ticaret gerilimlerinin azalmasıyla bir devam ivmesinden yoksun kaldı.

Diğer taraftan parite ABD-Almanya tahvil faizleri farkının haftanın başlarında 240 puan bölgesine tırmanmasının ardından şimdi 235 puana doğru düşmesini takip ediyor. 

Veri cephesinde Almanya Mayıs ayı nihai enflasyon rakamları ön okumaları karşıladı ve TÜFE aylık bazda %0.2 ve geçtiğimiz on iki ayda %1.4’e yükseldi. ABD’den ise İthalat/İhracat fiyatları ve haftalık ilk işsizlik başvuruları verileri takip edilecek.

Geniş kapsamlı risk-iştah eğilimleri ve ABD doları dinamikleri, ABD, Çin, AB ve Meksika dahil olmak üzere ticaret cephesindeki gelişmelere paralel olarak, şu an için Avrupa para birimini çevreleyen hissiyatı dikte ediyor. Siyasi cephede, İtalyan siyasetinin, ülkenin AB mali kurallarına muhalefetiyle ilgili tartışmayla, bir belirsizlik ve oynaklık kaynağı olarak kalması bekleniyor. Bununla birlikte, EUR’nun Avrupa Merkez Bankası’nın yenilenen güvercin tutumu ve bölgedeki süregelen yavaşlama üzerine mikroskop altında kalması bekleniyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.11 kazançla 1.1299 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1271 (100-günlük SMA), 1.1218 (55-günlük SMA) ve 1.1200 (6 Haziran dip) seviyelerinde bulunurken, 1.1347 (7 Haziran zirve), 1.1362 (200-günlük SMA) ve 1.1448 (aylık 20 Mart zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR