EUR/USD tutunamayarak 1.1300 seviyesine yaklaştı

  • Parite artan satış baskısıyla karşılaştı ve 1.1300 seviyesine yaklaştı.
  • ABD Doları, ABD-Çin ticaret söylentileri üzerine tempo kazandı.
  • Dikkatler, 50.nci Madde’nin uzatılması üzerine yapılacak Brexit oylamasına döndü.

Euro çevresindeki satış baskısı şimdi tempo arttırırken, EUR/USD paritesini zirvelerinden geri çekilerek yeniden 1.1300 bölgesine odaklanmaya motive ediyor.

Parite, üst üste dört günlük kazançların ardından şimdi rallisini 1.1340 bölgesi üzerinde sürdürmek için şimdilik kararlılıktan yoksun kaldı, 1.1300 civarındaki günlük dip seviyelerine geri çekildi.

Satıcılar, Tump-Xi toplantısının Nisan ayına ertelendiği üzerine piyasa söylentilerine tepki olarak Euro çevresinde aniden kümelendiler. Her iki tarafın da bu ayın başlarında bir pazarlık anlaşması yapmadan önce en son aşamayı hangi pazarda aradıklarını tartışmak üzere görüşmeyi kabul ettiklerini hatırlatmakta fayda var.

Veri cephesinde Almanya nihai TÜFE rakamları Şubat ayında ön rakamların altında geldi ve tüketici fiyatları aylık bazda %0.4 ve bir yıl öncesine göre %1.5 yükseldi. Diğer tarafta Fransa fiyatları ön okumalardan gelişti.

Veri cephesinde ABD’den Yeni Konut Satışları, İlk İşsizlik Başvuruları ve İhracat/İthalat fiyatları verileri takip edilecek.

Ek olarak Birleşik Krallık Avam Kamarası 50.nci Madde’nin ekstra 2-3 aylık uzatılması için yapılacak oylamayı geçirecek.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.13 kayıpla 1.1310 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1291 (10-günlük SMA), 1.1176 (7 Mart dip 2019) ve 1.1118 (aylık 20 Ocak dip 2017) seviyelerinde bulunurken, 1.1338 (13 Mart zirve), 1.1369 (55-günlük SMA) ve 1.1419 (14 Şubat zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD