EUR/USD, pozitif gelen ABD TÜFE verilerine rağmen 1.1200 seviyesi üzerinde kalmayı sürdürüyor


  • EUR/USD, pozitif ABD TÜFE verilerinin ardından 1.1200 seviyesi üzerinde kalmayı sürdürdü.
  • ABD Doları, Tahvil faizlerinin yükselişiyle yön bulmakta zorlanıyor.
  • ABD manşet TÜFE, Temmuz ayında aylık bazda %0.3 yükseldi.

Euro çevresindeki alım görünümü Salı gününde değişmeden kalırken, EUR/USD paritesi ABD verileri sonrasında 1.1200 seviyesi üzerinde kalmayı başardı.

Parite, bugün şimdiye kadar üst üste üçüncü seansında yükselirken, baştaki satış görünümünü tersine çevirdi ve 1.1200 seviyesi üzerine hareket etti. Ancak 55-günlük SMA’nıın bulunduğu 1.1230 bölgesi direnç oluşturmayı sürdürüyor.

EUR, ABD Tüketici Fiyat Endeksinin (TÜFE), manşet tüketici fiyatlarının geçtiğimiz ayda aylık bazda %0.3 ve bir yıl öncesine göre %1.8 arttığını göstererek piyasalara sürpriz yapmasına rağmen yukarı yönlü kalmayı sürdürdü. Çekirdek fiyatlar da aylık bazda %0.3 ve yıllık bazda %2.2 ile tahminlerin üzerinde geldi.

EUR’nun mevcut risk-iştahsız ortamda daha düşük seviyeye gerileme konusundaki isteksizliği, şu anda oyunda bulunan “geri dönüş” kuvvetleriyle birlikte para biriminin potansiyel fonlama duruşuna yansıyabilir. İtalyan siyaseti son dönemde bir belirsizlik kaynağı olarak ortaya çıktı ve hissiyat üzerinde daha fazla ağırlık yaratması bekleniyor. Paritenin sürdürülebilir yükseliş girişimleri, faiz oranlarının potansiyel olarak düşmesi, QE programının yeniden başlaması ve muhtemel katmanlı bir mevduat faizi sistemi de dahil olmak üzere AMB'nin yeni bir parasal teşvik dalgası (Eylül’de açıklanması muhtemel) üzerine hala zayıf görünüyor. Bu arada, bölgedeki ekonomik görünümün belirsiz bir şekilde bozulması ve enflasyondaki ivme eksikliği, ilave kazanımları engellemekte ve aynı zamanda Avrupa Merkez Bankası'nın duruşuna ekstra destek veriyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.05 kazanç ile 1.1218 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1161 (12 Ağustos dip), 1.1101 (aylık 25 Temmuz dip) ve 1.1026 (1 Ağustos dip 2019) seviyelerinde bulunurken, 1.1232 (55-günlük SMA), 1.1282 (19 Temmuz zirve) ve 1.1292 (200-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR