EUR/USD, FOMC bildirisinin ardından 1.1400 seviyesinin altına geriledi

  • EUR/USD, FOMC bildirisinin ardından 1.1409 seviyesine yükseldi ve keskin şekilde tersine dönerek taze dip seviyelerine geriledi.
  • Fed, beklendiği gibi faizlerde değişikliğe gitmedi ve bildirisinde majör bir değişiklik yapmadı.

EUR/USD paritesi, FOMC bildirisinin ardından mütevazı şekilde yükseldi ve 1.1409 seviyesine tırmandı. Fakat hızlıca zayıfladı ve önceki dip seviyelerini aşağı yönlü kırarak, 1.1370 seviyesine geriledi. Parite dip seviyelerinde baskı altında işlem görürken, ayın başlangıcından beri en düşük kapanışına doğru ilerledi.

ABD Merkez Bankası, beklendiği gibi Fed fonları faiz oranı hedefini %2.00-2.25 aralığında değiştirmeden bıraktı. Bildiri Eylül toplandısından neredeyse hiç değişiklik barındırmadı. ABD Doları başta geriledi fakat keskin şekilde tersine dönerek diğer para birimleri karşısında taze zirvelerine dokundu. Hisse senedi fiyatları stabil kalırken, altın fiyatları kayıplarını sildi.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.38 kayıpla 1.1384 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1370 (2 Kasım dip), 1.1350 (4 Kasım dip low) ve 1.1335 seviyelerinde bulunurken, 1.1420 (20 saatlik hareketli ortalama), 1.1445 (8 Kasım zirve) ve 1.1475 seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD