EUR/USD depresif şekilde 1.1300 seviyesine yaklaşıyor


  • Parite 1.1300 yakınlarında aşağı yönlü baskı altında kalmaya devam ediyor.
  • ABD Doları birkaç-haftalık zirvelerinde işlem görüyor.
  • Risk iştahı, ABD-Çin ticaret görüşmeleri öncesinde yumuşak kalmayı sürdürüyor.

Euro çevresindeki satış hissiyatı yeni işlem haftasının başlangıcında bozulmadan kalırken, EUR/USD paritesini kritik 1.1300 desteği yakınlarına doğru sürüklüyor.

Parite 1.1330 bölgesine doğru baştaki yukarı yönlü girişimini hızlıca sildi ve dar bir işlem aralığı ve değişen risk iştahı trendleri üzerine gerilemesini sürdürüyor.

Piyasa katılımcılarının Avrupa Komisyonunun Euro bölgesi için enflasyon ve ekonomik büyüme tahminlerini düşürdüğü son projeksiyonlarına göre ayarlanmaya devam etmeleriyle, EUR baskı altında kalmaya devam ediyor.

ABD-Çin ticaret görüşmelerinin bu hafta devam etmesi beklenirken, 90-günlük ateşkesin sona ereceği 1 Mart tarihi öncesinde pozitif bir sonuç olasılığı üzerine kuşkular artmaya devam ediyor.

Hem AMB hem de Avrupa Komisyonu'nun bölgedeki ekonomik büyüme ve enflasyon üzerine projeksiyonlarını aşağı yönlü revize ederek Euro bölgesinde bir yavaşlamayı ve temellerdeki süregelen yavaşlamanın tahmin edilenden daha uzun sürebileceğini kabul ettiler. Bu tabloya ek olarak, Almanya'nın 4. çeyrekte resesyona girmesi muhtemelken, otomobil sektörününün son aylardaki belirgin toparlanması, bloğun ilk ekonomisindeki ani toparlanmayı ateşlemek için yeterli olmayabilir. Buna ek olarak, Mayıs ayında yapılacak AB parlamento seçimlerinin öncesinde ‘sarı yeleklerin’ ana sahnede olduğu son İtalya-Fransa ihtilafını takiben politik endişeler bozulmadan kalmaya devam ediyor. Sonuçta, AMB'den beklenen sıkılaşma, Brexit ve ABD-Çin/ABD-AB ticaret ihtilafı kaynaklı ek risklerle birlikte bu yıl pek mümkün görünmüyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.03 kayıpla 1.1317 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1289 (24 Ocak dip 2019), 1.1269 (aylık 14 Aralık dip 2018) ve 1.1215 (12 Kasım dip 2018) seviyelerinde bulunurken, 1.1356 (%23.6 Fibo Eylül-Kasım gerilemesi), 1.1387 (55-günlük SMA) ve 1.1425 (100-günlük SMA) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR