EUR/USD, Bordrolar üzerine 1.1400 psikolojik seviyesi üzerindeki zirvelerini test ediyor

  • Parite kazançlarını sürdürerek 1.1400 psikolojik seviyesini aştı.
  • ABD Doları, 97.00 psikolojik seviyesi altında aşağı yönlü kalmayı sürdürdü.
  • ABD ABD Tarım-Dışı istihdam, Kasım ayında 155 bin ile beklentilerin altında geldi.

Euro çevresindeki yukarı yönlü görünüm, Vuma gününde hız kazanırken, EUR/USD paritesini 1.1400 psikolojik seviyesi üzerindeki günlük zirvelerine yükseltti.

Parite, ABD ekonomisinin Kasım ayında 155 bin yeni iş yaratarak, 200 bin beklentileri ve Ekim ayının 237 bin (250 binden aşağı yönlü revize edildi) okumasının altında kalmasının ardından kazançlarını sürdürdü. Ek olarak işsizlik oranı, %3.7 seviyesinde sabit kaldı.

Ayrıca ücret enflasyonu için bir gösterge olan kritik Ortalama Saatlik Kazançlar, aylık bazda %0.2 ve geçtiğimiz 12 ayda %3.1 arttı.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.27 kazanç ile 1.1409 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1349 (21-günlük SMA), 1.1264 (28 Kasım dip) ve 1.1214 (12 Kasım dip 2018) seviyelerinde bulunurken, 1.1421 (4 Aralık zirve), 1.1434 (22 Kasım zirve) ve 1.1473 (20 Kasım zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD
  • Majörler