EUR/USD, AMB tutanakları öncesinde 1,0900 yakınlarında zayıf bir görünümle seyrediyor


  • EUR/USD paritesi aşağı yönlü bir görünümle 1,09 seviyesi yakınlarında seyrediyor.
  • ABD Doları, piyasalardaki riskten kaçınma hissiyatından faydalanıyor görünüyor.
  • AMB, Cuma gününde son para politikası toplantısına ait tutanaklarını yayınlayacak.

Euro çevresindeki satış baskısı haftanın sonunda tempo kazanırken, EUR/USD paritesini 1,0900 seviyesindeki önemli destek seviyesine doğru gerilemeye zorluyor.

EUR/USD, piyasalardaki güvenli limanlara yönelimle zayıf seyrediyor

EUR/USD paritesi, ABD Dolarının yatırımcıların güvenli limanlarda sığınak aramasıyla talep kazanması üzerine üst üste ikinci seansında satış baskısı altında kalmaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Çin arasındaki ticaret ve Çin-Hong Kong senaryosundan gelen endişeler son saatlerde ekstra tempo kazandı ve yatırımcılar daha riskli olarak algılanan varlıkları terkederek ABD Doları, Japon Yeni ve ABD Tahvil faizleri gibi daha güvenli varlıklara yöneldiler.

Seansın devamında Avrupa Merkez Bankası (AMB) 29-30 Nisan’da gerçekleştirilen para politikası toplantısının tutanaklarını yayınlayacak. Bu arada AMB para politikası kurulu üyesi Philip Lane, Cleveland Fed tarafından düzenlenen sanal bir konferansa katılacak.

EUR/USD paritesi, ABD Doları çevresindeki satış görünümü ve Euro bölgesi ve Almanya’dan beklentilerden iyi gelen verilerle 1,0950 bölgesi üzerinde zirve seviyelerine yükseldi ve paritenin yukarı yönlü ivmesi şimdi 1,1000 seviyesini hedefliyor. Bu arada bazı Avrupa ekonomilerinin uygulanan kısıtlama önlemlerini kademeli olarak kaldırma planları ve özellikle İspanya ve İtalya’daki koronavirüs sayılarındaki iyileşme pariteye destekleyici kalmayı sürdürüyor.  Ancak Almanya Yüksek Mahkemesi’nin Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB) varlık alım programına dair kararı üzerine gelen ihtilaf, Euro bölgesinde halihazırda bulunan çatlakları derinleştirdi ve Euro üzerinde baskı yaratıyor. Fransa ve Almanya’nın Avrupa Birliği Kurtarma Fonu üzerine ortak teklifinin Hollanda, Danimarka ve İsveç’ten muhalefet görmesiyle de bu durum güçleniyor.

EUR/USD paritesi en son, gün için %0,29 kayıpla 1.0916 seviyesinde işlem görüyordu.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.0774 (haftalık dip 14 Mayıs) ve 1.0727 (haftalık dip 24 Nisan) ve 1.0635 (2020 dip 23 Mart) seviyelerinde bulunurken, 1.0971 (100-günlük SMA), 1.1016 (200-günlük SMA) ve 1.1019 (aylık zirve 1 Mayıs) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Feed news

FOREX HABERLERİ

Editörün Seçimi

En hızlı Ekonomik Takvim ile etkinlikler üzerine işlem yapın

Tüm dünyada 1000'den fazla olayı kapsayan ekonomik takvimimizi kontrol ederek - güncel ekonomik olaylardan ekonomik göstergelere - FX piyasasında neler olup bittiğini takip edin.

Ekonomik takvim

FXStreet’in Etkileşimli Grafiği ile piyasayı takip edin

Aklınızı kullanın ve 1500'ün üzerinde varlık, bankalararası kurlar ve kapsamlı geçmiş verileriyle etkileşimli grafiğimizi kullanın. Tamamen özelleştirilebilir ve ücretsiz bir gerçek zamanlı platform sunan, kullanımı kolay, çevrimiçi bir profesyonel araçtır.

Etkileşimli grafik

Majörler

Ekonomik Gösterge


BÖLGENİZDEKİ TERCİH EDİLEN ARACI KURUMLAR