EUR/USD, Almanya ZEW verileri öncesinde 1.1300 civarında seyrediyor

  • Parite, 1.1300 seviyesi civarında yönsüz bir şekilde seyrediyor.
  • ABD Dolar, veriler öncesinde 97.00 seviyesini geri almaya çalışıyor.
  • ABD Sanayi Üretimi verileri öncesinde Almanya ZEW verileri takip edilecek.

EUR/USD paritesi, kritik 1.1300 bariyeri üzerindeki bölgede güçlü dirençle karşılaşırken, Euro bölgesi ve ABD verileri öncesinde yatay yönlü görünümünü sürdürmeye teşvik ediyor.

Risk iştahı trendlerindeki yukarı yönlü momentum, haftanın ilk yarısında bir şekilde tükenmiş görünürken , paritenin kazançlarını 55-günlük SMA’nın bulunduğu 1.1320/30 bandında sonlanmaya teşvik etti.

Bu arada ABD-Çin ticaret görüşmelerindeki gelişmeler, küresel piyasalardaki geniş hissiyatı yönlendirmeye devam etse de, S.Mnuchin’in son yorumları dışında bu taraftan yeni bir haber gelmedi.

Veri cephesinde Euro bölgesinden Almanya ZEW verileri ve ABD’den Mart ayı Sanayi Üretimi, İnşaat Üretimi, Kapasite Kullanımı ve NAHB verileri ile birlikte, Dallas Fed Başkanı R.Kaplan’ın New Mexico’daki konuşması takip edilecek.

Riskli varlıklar çevresindeki pozitif hissiyat, ABD Dolarındaki ısrarlı aşağı yönlü hareket üzerine Euro’yu desteklemeye devam ediyor. AMB bölgede ekonomik görünüme dair risklerin aşağı yönlü kalmaya devam ettiğini söyledi ve geçmiş haftalarda temel verilerden gelen zayıf sonuçlarla pekişen görüşü tekrarladı. Bu da AMB’nin ‘daha uzun bir süre için sabırlı’ duruşunun beklentilerden daha uzun bir süre aramızda olacağına işaret ediyor. Tüm bunların karşısında Fed’in nötr duruşu ve risk iştahlı hissiyatın nadir bozulmaları USD’ye destek sağlayacak ve dolayısıyla paritenin yukarı yönlü hareketlerini sınırlandıracaktır. Politilk cephede yaklaşan AB parlamentosu seçimlerinin ana sahnede kalması bekleniyor.

EUR/USD paritesi, an itibariyle gün için %0.05 kazanç ile 1.1309 seviyesinde işlem görüyor.

EUR/USD paritesi için önemli teknik seviyeler:

Destekler, 1.1273 (21-günlük SMA), 1.1183 (2 Nisan dip) ve 1.1176 (7 Mart dip) seviyelerinde bulunurken, 1.1337 (200-haftalık SMA), 1.1345 (100-günlük SMA) ve 1.1419 (14 Şubat zirve) seviyeleri, parite için direnç oluşturabilir.

Feragatname: Bu sayfadaki tüm bilgiler değişebilir. Bu web sitesinin kullanımı ile kullanıcılar kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Lütfen gizlilik koşullarını ve hükümlerini okuyunuz. Lütfen finansal piyasalardaki ticari riskler ve maliyetler konusunda tam bilgi edininiz çünkü burası en riskli yatırım biçimlerinden birisidir. Alım satım farkı yoluyla döviz ticareti yüksek bir risk içerir ve tüm yatırımcılar için uygun bir alan olmayabilir. Diğer finansal araçlar içinden döviz ticaretini tercih etmeden önce, yatırım nesnelerinizi, deneyim seviyenizi ve risk iştahınızı dikkatlice gözden geçiriniz. FXStreet’de ifade edilen görüşler bireysel yazarlara aittir, fxstreet.com veya yönetimin görüşlerini ifade etmemektedir. Bilgilerde hatalar yada eksikler bulunabilir. FXStreet bağımsız yazarların görüşlerini doğrulamak zorunda değildir. FXStreet’de verilen herhangi bir görüş, haber, araştırma, analiz, fiyatlar veya fxstreet.comtarafından bu sitede yayınlanan bilgiler çalışanlar, ortaklar yada katkıda bulunanlar tarafından genel piyasa yorumu olarak verilmiştir ve yatırım danışmanlığı teşkil etmemektedir. FXStreet bu tür bilgilerin kullanımı nedeniyle doğrudan yada dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir kar kaybı herhangi bir sınırlama olmaksızın herhangi bir kayıp ya da hasar için sorumluluk kabul etmemektedir.

  • EURUSD
  • Majörler